Дата зміни інформації:

Бурля Д.Б. ВЕБСЕРВІСИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

БУРЛЯ Д.Б.

студент 2 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Тітова Л.О.

викладач-стажист кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних-технологій

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

 

ВЕБСЕРВІСИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

 

В наш час неможливо уявити освітній процес без інформаційних технологій, що стали незамінними помічниками для сучасного вчителя. Використання таких технологій посприяло вдосконаленню освітнього процесу, зокрема введенню інноваційних засобів та методів навчання. Особлива роль серед інформаційно-комунікаційних технологій належить хмарним та мобільним засобам, які дозволяють значно оптимізувати освітній процес та роблять його більш інтерактивним. Наприклад, існує ряд хмарних та мобільних сервісів призначених для створення презентацій (Google Презентації, Canva, PowToon, Prezi), тестів та вікторин (Google Форми, Plickers, Quizizz, Quizlet), інтерактивних вправ (LearningApps, Wordwall), тощо. Розглянемо вебресурси для створення інтерактивних навчальних завдань.

LearningApps (https://learningapps.org/) – доступна навчальна платформа для створення інтерактивних вправ. Сервіс має широкий вибір шаблонів для створення ігрових завдань –заповнення пропусків, встановлення відповідності, пошук слів, карти та інші. При створенні завдань можна використовувати аудіофайли, зображення, текст, озвучений текст, відеоматеріали, а також упорядковувати їх. Платформа має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та дуже легка у використанні, так як є готові шаблони та приклади вправ. Для повноцінної роботи з LearningApps достатньо зареєструватися і можна одразу створювати вправи. Даний сервіс доступний українською мовою та є повністю безкоштовним, що дозволяє без перешкод використовувати його під час навчальних занять [2].

Wordwall (https://wordwall.net/uk) – не менш відомий та досліджуваний вебінструмент, що дає змогу здійснювати навчальну діяльність з використанням інтерактивних завдань. Він є умовно безкоштовним, існує три тарифні плани, а саме базовий – безкоштовний, стандартний з вартістю 60 грн/місяць та Про – 90 грн/місяць. В залежності від обраного тарифу доступно різна кількість інструментів. Базовий тариф дає доступ до роботи з 18 типами інтерактивних вправ, зокрема відповідники, вікторина, флеш-карти, кросворд та інші. Кількість інтерактивних вправ, які можна створити, використовуючи безкоштовний доступ, обмежена 5, а на інших тарифних планах їх кількість є необмеженою [2]. Wordwall.net дозволяє викладачам створювати інтерактивні ігри та друковані матеріали для здобувачів, педагог може обрати різні типи прав залежно від змісту, цілей та завдань навчального заняття. Крім того, цей ресурс також пропонує різноманітні теми з графічними елементами, шрифтовими схемами та звуками, а також інші параметри, зокрема налаштування таймера [1].

Обидва вебсервіси можуть бути корисними у діяльності викладача та значно поліпшити освітній процес, зробити навчання для учнів цікавим і легким. Кожна зі згаданих платформ має свої переваги та недоліки, проте основною перевагою Learningapps.org є повністю безкоштовний доступ до всього переліку інструментів.

 

Список використаних джерел

  1. A usability study on Google Site and Wordwall.net: Online instructional tools for learning basic integration amid pandemic / M. Bueno et al. Journal of Global Business and Social Entrepreneurship. No. 7. P. 61–71.
  2. LearningApps.org – interaktive und multimediale Lernbausteine. LearningApps. URL: https://learningapps.org/.
  3. Wordwall – Створюйте кращі уроки швидше.Wordwall | Create better lessons quicker. URL: https://wordwall.net/uk.