Дата зміни інформації:

ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТФОРМИ SKILLS FOR ALL В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

ПАРШУКОВ С.В.

старший викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

АГАФОНОВ О.І.

студент 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

У 1997 році була створена мережева академія Сisco (Cisco Networking Academy або NetAcad). На даний час є 11800 офіційних академій навчання Cisco у 190 країнах світу. Більше 17,5 мільйонів студентів пройшли навчання в академії, 95% з них отримали роботу або продовжили навчання в інших закладах освіти. З недавнього часу почала роботу платформа Skills For All, яка є частиною мережевої академії Cisco і сучасною платформою для впровадження інновацій і створення нового досвіду викладання та навчання. Skills for All розроблено як доповнення до NetAcad. Це веб-сайт, який пропонує досвід, орієнтований на тих, хто хоче вчитися. Найближчим часом курси для самостійного вивчення з платформи NetAcad буде перенесено на платформу Skiils For All. Для навчання на зазначених вище платформах діють вікові обмеження відповідно до нормативів окремих країн [1].

На платформі Skills For All розміщений цікавий контент, який містить інтерактивні заняття, відео, практичні лабораторні роботи, тести тощо. Навчання на платформі безкоштовне для курсів самостійного вивчення. За курси, які пропонуються для вивчення зі супроводом інструктора академія може стягувати плату, але це не обов’язково, і більшість академій надають цю послугу безкоштовно. Після завершення вивчення курсу надається цифровий значок (бейдж) та/або сертифікат. Існує три типи цифрових бейджів, які видаються для курсів мережевої академії Cisco: зеленого кольору explore, синього кольору career та сірого кольору professional skills. Курси, які розміщені на платформі Skills For All стосуються кібербезпеки, мереж, програмування, обробки даних, операційних систем та інформаційних технологій, автоматизації інфраструктури та цифрових навичках і можуть бути використанні для неформальної освіти або ж включені до освітніх програм підготовки фахівців. Вони постійно оновлюються, гейміфіковані та оптимізовані для мобільних пристроїв. Час для проходження курсів на Skills for All значно коротший, ніж для курсів, які доступні на NetAcad. Кількість курсів, які можна пройти не обмежена.

Мережева академія Cisco має на меті зробити освіту з ІТ-навичок доступною та інклюзивною для всіх. На платформі Skills for All розміщені курси початкового та середнього рівня складності, деякі курси об’єднанні в навчальні колекції. Є переклад на інші мови, зокрема, українську. В українському перекладі на даний час є дев’ять курсів: вступ до IoT та цифрової трансформації, вступ до кібербезпеки, мережеві пристрої та початкова конфігурація, основи python, основи мереж, початок роботи з Cisco Packet Tracer, безпека кінцевих вузлів, захист мережі, управління загрозами у кібербезпеці.

Учні та студенти можуть досліджувати світ технологій за допомогою вступних курсів, розвивати свої фундаментальні знання з певної теми за допомогою навчальних колекцій або розвивати справжні навички, які готують до роботи, за допомогою сертифікаційних курсів і підібраних кар’єрних шляхів. Кар’єрні шляхи розроблені з урахуванням кінцевої мети – формування навичок, необхідних для роботи на посадах початкового рівня та стажування. В подальшому cлухачі можуть переходити до більш поглибленого навчання на курсах для спеціалістів CCNA або CyberOps Associate в Академії Cisco, або досліджувати можливості працевлаштування за допомогою кар’єрних ресурсів і служб підбору вакансій через Talent Bridge.

Список використаних джерел

  1. Skills for All with Cisco Networking Academ Skills for All by Cisco: Free Online Tech Courses For All. URL: https://skillsforall.com/ (дата звернення: 07.11.2023).