Дата зміни інформації:

ТЕХНОЛОГІЇ MICROSOFT 365 В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

ПАРШУКОВ С.В.

старший викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

ЄФРЕМОВА О.С.

студентка 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Компанія Microsoft для багатьох відома своєю операційною системою, але останніми роками вона активно розвиває та надає хмарні послуги серед яких є Microsoft 365 (раніше Office 365). Дані послуги надаються за підпискою для домашнього використання, для бізнесу та для закладів освіти. Для закладів освіти є безкоштовна підписка Office 365 – A1 та платні Office 365 – A3, Office 365 – A5. Студенти коледжів та університетів можуть оформити персональну підписку з 50% знижкою після підтвердження свого статусу студента. Для максимального      використання можливостей Microsoft 365 бажано використовувати для всіх учасників освітнього процесу хоча б безкоштовну підписку Office 365 – A1. Для того, щоб учням, студентам та педагогам безкоштовно зареєструватися потрібно лише мати дійсну електронну пошту свого закладу освіти. [1]

Хмарні сервіси Office 365 Education включають онлайн версії наступних програм: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Sway, Forms, Exchange, SharePoint, Stream, Visio, Yammer та інші додаткові інструменти для навчання. Вони створені спеціалістами найвищого класу, що забезпечує їх стабільну роботу, мінімальну кількість помилок, які швидко виправляються, стійкість до злому, відповідність сучасним веб-стандартам, коректне відображення в різних браузерах тощо. Адаптивний (респонсивний) дизайн цих сервісів забезпечує коректне відображення на мобільних пристроях. Завдяки цьому для роботи з ресурсами, створеними на базі хмарних сервісів Microsoft, учні і студенти можуть використовувати власні мобільні телефони. Крім цього є мобільні версії окремих додатків для операційних систем Android та iOS. Хмарні сервіси і мобільні додатки регулярно оновлюються і удосконалюються.

Крім загальновідомих програм Word, Excel, PowerPoint для роботи з документами, таблицями та презентаціями у Microsoft 365 для створення планів занять для учнів або студентів можна використовувати цифровий блокнот Class Notebook або OneNote; для спілкування з колегами, одногрупниками або однокласниками, спільної роботи над проєктами та обміну інформацією є Engange; для опитування та тестів використати Forms; для робочих чатів Kaizala; для безпечного збереження та обміну даними є OneDrive; для планування, призначенням завдань та відстеженням їх виконання використати Planer; для роботи з електронною поштою є Outlook; для керування розкладом – Календар; для створення інтерактивних звітів та презентацій – Sway; Stream для того, щоб поділитися відео із занять, нарад, презентацій і семінарів; для створення списків завдань використовувати ToDo тощо. Також можна підключати програми інших розробників, які будуть розширювати наявний функціонал або додавати новий.

Варто відзначити простоту та зручність роботи з даними сервісами. Їх інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, здобувачам освіти та педагогам щоб навчитися базовим навичкам як працювати з даними сервісами не потрібні додаткові інструкції або пояснення, достатньо кількох занять доповнених самостійною роботою вдома. Для поглибленого вивчення хмарних сервісів та інших продуктів компанії Microsoft існує Microsoft Learn. Тут можна проходити навчання, переглядати технічну документацію, знаходити відповіді на свої питання, знайомитися зі зразками програмного коду та переглядати відеодемонстрації. [2]

Список використаних джерел

  1. Microsoft 365 Microsoft 365 for educatio URL: https://www.microsoft.com/uk-ua/(дата звернення: 07.11.2023).
  2. Trai Microsoft Learn: Build skills that open doors in your career. URL: https://learn.microsoft.com/uk-ua/training/(дата звернення: 07.11.2023).