Дата зміни інформації:

ВИКОРИСТАННЯ КУРСІВ З ПЛАТФОРМИ CISCO NETWORKING ACADEMY В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ

ПАРШУКОВ С.В.

старший викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

КЛИМЕНКО В.П.

студент 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Мережева академія Сisco (Cisco Networking Academy або NetAcad) була створена у 1997 році. З моменту створення більше 20,5 мільйонів студентів пройшли навчання у 11700 офіційних академіях Cisco, які працюють у 190 країнах світу, з них 95% отримали роботу або продовжили навчання в інших закладах освіти. Мережева академія Cisco – це програма підготовки до професійної діяльності, яка пропонує технологічну освіту через державно-приватне партнерство, високоякісну навчальну програму та інклюзивні програми розвитку майбутніх фахівців. Вона співпрацює із закладами загальної середньої освіти, фахової передвищої та вищої освіти, некомерційними організаціями у всьому світі, пропонуючи свою провідну навчальну програму, яка розроблена з використанням досвіду компанії Cisco у таких галузях, як мережі, кібербезпека, Python, наука про дані тощо. Для навчання на платформі діють вікові обмеження відповідно до законодавства країн [1].

На даній платформі здобувачі освіти отримують доступ до безкоштовних курсів, які готують до майбутньої кар’єри та пошуку роботи, а викладачі отримують безперервний професійний розвиток інструктора, маркетингові ресурси для просування свого курсу, програмне забезпечення для симулювання роботи мережі, фізичне обладнання та обмін передовим досвідом у світовій спільноті з понад 29000 викладачів. Платформа надає доступ до інтуїтивно зрозумілих інструментів навчання та гнучким варіантам проходження курсів в аудиторії, онлайн або змішано із залученням здобувачів освіти незалежно від того, де вони знаходяться.

На даний час платформа надає доступ до понад 43 курсів 27 мовами. Курси стосуються кібербезпеки, мереж, програмування, інтернету речей, автоматизації інфраструктури, операційних систем тощо. Українською мовою доступні наступні курси: вступ до кібербезпеки; введення в IoT; основи комутації, маршрутизації та бездротового зв’язку; основи кібербезпеки; основи IoT; основи IT. Є три рівня складності курсів на цій платформі: початковий, середній та проcунутий. Курси можна проходити як самостійно (курси початкового рівня) і під керівництвом інструктора (курси середнього та просунутого рівнів). Для викладання окремих курсів інструктори мають пройти навчання та підтвердити свою кваліфікацію у центрах підготовки інструкторів. Після завершення вивчення курсів слухачі отримують цифровий бейдж та/або сертифікат. Існує три типи цифрових бейджів, які видаються для курсів мережевої академії Cisco за умови їх завершення: зелений цифровий значок за курс початкового рівня, блакитний цифровий бейдж за професійно-орієнтований курс та сірий цифровий бейдж за курс спрямований на отримання професійних навичок.

На платформі NetAcad є локатор, за допомогою якого можна знайти: академії (заклади освіти) та побачити перелік курсів, які вони пропонують; центри підготовки інструкторів для супроводу курсів, які вимагають таку підготовку; центри підтримки академій, які надають підтримку академіям у їх діяльності. Будь-який заклад загальної середньої освіти, фахової передвищої та вищої освіти може подати відповідну заявку через центр підтримки академій для того, щоб відкрити академію Cisco у своєму закладі і використовувати її ресурси для навчання своїх здобувачів освіти.

Список використаних джерел

  1. Cisco Networking Academy: Learn Cybersecurity, Python & M Networking Academy. URL: https://www.netacad.com/ (дата звернення: 07.11.2023).