Дата зміни інформації:

Петренко В.В. З ІСТОРІЇ ПОШУКОВОЇ СИСТЕМИ GOOGLE

I курс, факультет іноземної філології

Паршуков С.В

Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини

Умань

В умовах сьогодення Інтернет-ресурси посідають головне місце серед інших джерел інформації. Важлива роль відведена й пошуковим системам, як наприклад, системі Google.

Google Inc. — американська публічна транснаціональна корпорація, заснована в 1998 році аспірантами Стенфордського університету Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном, лідер веб-ринку у світі. Штаб-квартира корпорації Google розташована в Кремнієвій долині, представництва компанії також є в Північній Америці, Європі та Азії [1].

Це одна з найбільших пошукових систем в світі. Важливою перевагою цієї системи є те, що Google шукає не лише гіпертекстові файли (html), але і файли у форматі PDF, DOC, PostScript, Corel Word Perfect і ін. Пошукова система Google має можливість пошуку зображень. При цьому у запиті можна вказати бажаний розмір, глибину кольору, формат файлу. Можливості Google не обмежені лише традиційними опціями пошукової системи з розширеними налаштуваннями та новинами. Пошук в Google є саме таким, яким він є, завдяки одному з принципів Google: «Зосередь всю увагу на користувачі, а все інше прикладеться». Пошукова система Google має власні піддомени для більшості країн, наприклад, для України – google.com.ua, для Росії – google.ru[2].

Лідер пошукових систем Інтернет, Google займає 65% світового ринку. Наразі Гугл щоденно реєструє близько 50 млн. пошукових запитів та індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок. Google забезпечує пошук по гіпертекстових документах, що знаходяться в різних мовних зонах. Google може знаходити інформацію 101 мовою. Google – перша і, поки що,єдина глобальна пошукова система, що вміє розшукувати запити серед есперантомовних текстів, тобто текстів міжнародною мовою, створеною польським лікарем і поліглотом Людовиком Лазарем Заменгофом [1].

Незважаючи на те, що Google  є світовим лідером пошуку, ця система має серйозного конкурента – пошукову систему . Проте, проводячи порівняльний аналіз, недоліків у значно більше ніж переваг. Google працює швидше та якісніше. Шукаючи певну інформацію в , подеколи знаходиш її на 2-3 сторінці, тоді як Google висвітлює її в перших результатах пошуку. Таким чином, Google, можна впевнено назвати лідером у симпатіях користувачів.

Проте важливо сконцентрувати увагу не стільки на якості системи скільки на можливості і доцільності користування нею. Наразі, як відомо, спостерігається прискорена інформатизація суспільства, що супроводжується впровадженням новітніх технологій в усіх сферах суспільної діяльності. Особливо інформатизація торкнулась науки та техніки. Поступове зростання значення інформаційних технологій призвело до підвищення ефективності використання інформації і знань. Також  це призвело до задоволення інформаційних потреб громадян та держави, стало передумовою переходу країни до інформаційного суспільства. Говорячи про інформатизацію, неможливо не згадати Всесвітню мережу Інтернет. За останні роки, десятиріччя відбулася суттєва перебудова в свідомості людей. Особливою цінністю сьогодення є час. Зараз значно швидше знайти необхідну інформацію в мережі, аніж витрачати дорогоцінні години на пошук ідентичної інформації в бібліотеці. Ще однією перевагою є те, що пошук в мережі значно легший, адже по суті доводиться лише ввести назву книги, статті, ім’я особи.

Отже, важливість інформатизації та мережі Інтернет важко переоцінити. Оскільки Google є лідером серед пошукових систем, то його допомога в підготовці до занять, чи в будь-якому іншому випадку, неоціненна.

Список використаних джерел

  1. http://uk.wikipedia.org/
  2. http://wiki.kspu.kr.ua/

2 Replies to “Петренко В.В. З ІСТОРІЇ ПОШУКОВОЇ СИСТЕМИ GOOGLE”

  1. Андрій Кузьмінський says:

    В більшості людей на сьогоднішній день першим помічником і порадником є пошукова система Google і дізнатись про неї більше було дуже цікаво та пізнавально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *