Дата зміни інформації:

Коваленко А.Б. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВЧЕНІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ «РОЗУМНІ» КОНТАКТНІ ЛІНЗИ

III курс ПГФ

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

У майбутньому пошук втраченої контактної лінзи буде викликати ще більший стрес, ніж тепер. А все тому, що вчені з Університету Сіетлу штату Вашингтон, задалися метою перетворити контактні лінзи в найтонші комп’ютери з бездротовим живленням. Уявіть собі мікроскопічні смартфони для очей, здатні сповіщати лікаря про тих чи інших медичних проблемах, повідомляти свого власника про важливу подію або здійснювати накладення створеної комп’ютером візуальної інформації – наприклад, карти – на реальне зображення.

Спираючись на такі, здавалося б, далекі одна від одної галузі занять, як офтальмологія та інженерія, дослідницька група професора Університету Бабака Парвіза виконала збірку крихітних компонентів на контактній лінзі (розмір кожного компонента вимірюється в тисячних частках міліметра). Інтегрована система включає в себе антену, радіомодуль з напівпровідниковим блоком живлення і мікросхему зі спеціально розробленим світло випромінюючим мікродіодом. За словами Б. Парвіза, дисплей, що складається лише з одного пікселя, отримує живлення від радіохвиль, які направляються в його бік. Тестування проводили на перебували під наркозом кроликах, ніякого шкідливого впливу при цьому виявлено не було. Професор Парвіз називає це дослідження першим перспективним кроком у розробці портативних комп’ютерів, що розміщуються в контактних лінзах, і новим кордоном як з точки зору мініатюризації, так і з точки зору подальшого поширення мобільних пристроїв. В майбутньому, на його думку, такі системи на основі контактних лінз будуть підтримувати мережеві додатки на базі інтернет-протоколу, зможуть отримувати дані з зовнішніх платформ (таких як смартфони) і виконувати велику частину функцій гарнітури без дотику людських рук.

Крім оповіщення користувача про важливі події в режимі реального часу, на дисплеї контактних лінз можуть виводитися попередження про таких фізіологічних відхилень. Велика кольоровість і більш високе розширення, згодом дозволять контактним лінзам відображати текст, працювати з ігровими пристроями або передавати сигнали від навігаційних систем. Найбільш просунуті модифікації зможуть формувати все більш популярну розширену реальність, в якій образ реального світу доповнюється комп’ютерним звуком, відео, графікою, даними GPS-навігації та сигналами від інших датчиків.

В якості своєї довгострокової мети дослідники з Університету штату Вашингтон називають створення «дисплея, який можна буде зручно носити у вигляді контактної лінзи.

Професор Парвіз стверджує, що дисплеї в контактних лінзах допоможуть знизити таку залежність від будильників до телевізорів і смартфонів.

А вчені з Мечіганского університету повідомили про створення унікальних датчиків на основі графену, новітнього наноматеріалу товщиною всього в один атом вуглецю.

Унікальні можливості нового матеріалу дозволили створити мініатюрні датчики, які стануть повноцінною заміною масивним приладам нічного бачення. Новітні сенсори можна буде легко розмітити в камері смартфона або навіть в контактній лінзі.

А ряд лікарів вже очікують новинку, завдяки якій можна буде легко виявити рівень цукру в крові.

Компанія Google збирається випустити спеціальні контактні лінзи для хворих на діабет – вони повинні регулярно перевіряти рівень цукру власника і повідомляти, якщо щось з ним буде не так.

Google обіцяє, що за допомогою мініатюрних чіпів і сенсорів глюкози «розумні» лінзи тестуватимуть сльозу власника на рівень цукру кожну секунду. У випадку якщо він вище або нижче допустимої межі, девайс буде повідомляти про це людині – імовірно світловим сигналом.

Список використаних джерел

  1. http://www.chasipodii.net/article/12936/?vsid=fc5ad465d33eab109de6107
  2. http://meloklinks.com/page8/view16952
  3. http://tsn.ua/nauka_it/vcheni-zmozhut-vmontuvati-prilad-nichnogo-bachennya-u-kontaktnu-linzu-341571.html

One Reply to “Коваленко А.Б. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВЧЕНІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ «РОЗУМНІ» КОНТАКТНІ ЛІНЗИ”

  1. На мою думку, буде правильним рішенням створити “розумні” контактні лінзи, оскільки більшість людей потребують саме їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *