Дата зміни інформації:

Форум


Welcome Guest 

Show/Hide Header

Welcome Guest, posting in this forum requires registration.






Pages: [1]
Author Topic: Роль інформації у діяльності людини
GoogleUser-
40
Новачок
Posts: 6
Post Роль інформації у діяльності людини
on: November 30, 2019, 18:52

Цілком зрозуміло, що для розвитку і повноцінного функціонування будь-якої людської спільноти необхідна інформація. На інтуїтивному рівні інформація – це певні дані чи зміст того, що людина сприйняла та усвідомила.
Термін «інформація» з точки зору інформатики – це сукупність даних, які сприймають із вхідної інформації, видають у вихідну інформацію або зберігають всередині певної системи [1, с. 22-36]. Інформація зберігається у вигляді документів, креслень, рисунків, текстів, звукових чи світлових сигналів, електричних та нервових імпульсів тощо. Слово «Інформатика» походить від латинського information, значення якого – виклад, роз’яснення факту, певної події [1, с. 7–8 ст.].
Звідси стає зрозуміло, що інформація – це результат взаємодії даних та методів, який роз’яснюється в асоціації цієї взаємодії.
Властивості інформації:
• Об’єктивність або суб’єктивність;
• Повнота;
• Достовірність;
• Адекватність;
• Доступність;
• Актуальність;
• Точність;
• Цінність.
Будь-який комп’ютер обробляє інформацію тільки в чисельному вигляді. Уся символьна, відео, звукова, графічна інформація перетворюється у числа представляється у вигляді двійкового коду(набору 0 та 1).
В еру цифрових технологій, способом представлення інформації є дані. Дані – це спосіб представлення інформації про певний об’єкт, явище, подію. У більшості випадків чітко сформульовані для кращого сприйняття. Різняться сферами застосування в діяльності. Під час інформаційного процесу, дані перетворюються з одного виду в інший за допомогою певних методів. Обробка даних налічує в собі безліч різних операцій.

Основні операції над даними:

• Збір даних – нагромадження інформації для полегшення процесу прийняття рішень
• Формалізація даних – приведення даних з різних джерел до однакової форми
• Фільтрація даних – усунення даних, які не задовольняють потреби
• Сортування даних – впорядкування даних за певними спільними ознаками для їх зручного знаходження, опрацювання
• Архівація даних – збереження даних у зручній та доступній формі
• Транспортування даних – передача та прийом даних між віддаленими користувачами. Дані надає сервер, а клієнт їх отримує
• Перетворення даних – конвертація даних з однієї форми в іншу


Виді інформації за інформатикою :

• Графічна
• Звукова
• Текстова
• Числова
• Відеоінформація

Графічна представляє собою відображення певних символів зображень, створених людиною за допомогою спеціалізованого ПЗ(програмного забезпечення). Графіка буває: растрова, векторна, фрактальна та тривимірна(3D). У нашому навчальному процесі, ми використовували: Adobe Photoshop, Paint, Inscape, Corel Draw.
За допомогою звуку людини орієнтується у просторі набагато краще та сприймають повноцінно весь матеріал який їм доносять. На сьогодні є досить поширеним явищем висловлення думок, поглядів та інтересів. Дехто надає перевагу аудіокнигам, адже це досить зручно, можна виконувати певне завдання і разом з тим слухати твір літератури і тому подібне. Подкасти використовуються для прослуховування необхідної, цікавої інформації в режимі онлайн, користувач сам обирає те що він хоче, це є однією з переваг відносно радіо, за допомогою якого можна слухати лише те, що пропонується. Використовуючи аудіоредактори, можна створювати аудіодоріжки, створювати власну музику та багато іншого, як наприклад, змінювати власний голос чи накладати звук на слайд-шоу чи відео. Програмні засоби які для цього використовуються: Fl Studio, Wavosaur, Audacity, Adobe Audition, PIXLR EDITOR.
Текстова використовується для подання подій, фактів у формі набору символів (алфавіту), розповсюджена у всіх сферах людської діяльності. У інформатиці ж для роботи з нею використовують програмні засоби під назвою текстові редактори та процесори. Редактори дозволяють редагувати текст, але не у повній мірі(можна лише змінювати шрифти, та редагувати текст). Текстові процесори надають можливість змінювати інтервал, форматування, змінювати поля, додавати гіперпосилання, зображення, таблиці, графіки, діаграми. Найбільш відомими є такі програми: MS Office(Word, Excel, Power Point, Access), Open Office, WPS Office. У нашій діяльності використовуються для оформлення рефератів, наукових статей, доповідей, звітів.
Варто пам’ятати, що комп’ютер сприймає дані як набір нулів та одиниць, отже виходить, будь-який медіа файл, щоб бути обробленим кодується у двійковій системі числення, а потім виводиться таким, яким ми його бачимо. Без чисел неможливо проводити обрахунки, відкривати нові закони природи, створювати програми, адже кожен об’єкт має набір характеристик, які без чисел ніяк не реалізувати. Числа бувають цілі, дійсні, натуральні. Для створення програми мовою програмування необхідно точно вказувати тип даних який являє собою вид числа. Наприклад. Тип даних integer – цілі числа, float – натуральні. Якщо не визначити тип даних правильно, то при роботі програма дасть збій.
Відео дає можливість відобразити певні динамічні події. На сьогодні досить широко використовуються в навчальній та трудовій діяльності багато різновидів відео, а саме відеоуроки, відеокліпи, кінофільми і тому подібне. Сучасні відеокамери і навіть смартфони здатні записувати, редагувати відео. Найпоширенішими програмами для роботи з відео є Adobe Premiere та Sony Vegas.
З появою нових технологій, основними джерелами новин є ЗМІ(Засоби Масової Інформації), вони спрощують нам процес пошуку та обробки матеріалів, подаючи нам їх у готовому вигляді. Аналізуючи весь контент, його можна поділити на корисний, шкідливий. Корисним він є лише тоді, коли отримані знання застосовують з гарними намірами та для відкриття чогось нового, в іншому випадку може бути направлений проти певної людини, країни, що може призвести до неприємностей.
Таким чином, текстова, графічна, звукова, числова інформація дає людині можливість розвиватися, Удосконалювати свої навички та вміння, розгадувати таємниці всесвіту. Тільки вдумайтесь, що було б, якби у нас зникла вся інформація про принципи роботи програм, пристроїв. Ми б не змогли працювати, тому що не знали б що робити. Людина у процесі своєї діяльності накопичує досвід та передає його наступним поколінням, адже без нього майбутнім нам буде дуже складно навчатися та працювати. Інформація є невід’ємною частиною людського життя, обмін нею одна із головних причин взаємодії людства.

GoogleUser-
84
Новачок
Posts: 9
Post Re: Роль інформації у діяльності людини
on: October 28, 2021, 00:20

Доброго дня, GoogleUser-40. Хотів би взнати, яка система числення використовується у повсякденному житті ?

Pages: [1]


Mingle Forum by cartpauj
Version: 1.0.33.3 ; Page loaded in: 0.148 seconds.