Дата зміни інформації:

Форум


Welcome Guest 

Show/Hide Header

Welcome Guest, posting in this forum requires registration.






Pages: [1]
Author Topic: Історія антивірусів
GoogleUser-
38
Новачок
Posts: 5
Post Історія антивірусів
on: December 4, 2019, 13:51

Життя людей починає переходити в віртуальний світ і багато людей бережуть свою особисту інформацію на комп’ютері і в мережі інтернет. Віруси ж можуть її вкрасти, або видалити і тема антивірусів є, була і буде актуальна з часів появи комп’ютерів і до часів, коли вони перестануть бути такою важливою частиною нашого життя
Антивірусне програмне забезпечення спочатку було розроблено як засіб виявлення та видалення вірусів з комп'ютерів. З розвитком інтернету, було винайдено широкий спектр нових технологій. Однак винайдення технологій стало каталізатором для створення інших, більш вдосконалених типів шкідливого програмного забезпечення, або зловмисного програмного забезпечення. Таким чином, з’явився сучасний антивірус - програмне забезпечення, яке може захистити користувача не лише від комп’ютерних вірусів, але й від різних типів шкідливих програм.
Початки антивірусного програмного забезпечення сягають 1971 року, коли перший комп'ютерний вірус, відомий як Creeper, заразив та поширився на комп'ютери з основним кадром PDP-10, що виробляються Digital Equipment Corporation (DEC). Для боротьби з «Creeper» американський програміст Рей Томлінсон розробив програму «the Reaper». Це була програма, призначена для видалення вірусу. Слід зазначити, що жнець не був фактичним антивірусом. Натомість це був також вірус, хоча і з більш доброзичливою метою - видалити Creeper із заражених комп'ютерів.
Кінці 80-х років стати знаковими роками, які заклали основи всієї галузі антивірусного програмного забезпечення. Саме в 1987 році німецький експерт з комп'ютерної безпеки Бернд Роберт Фікс розробив програму для позбавлення від Відня, вірусу, який заразив файли .com у системах на базі DOS. Точне походження першого антивірусу спірне, але це було перше документоване видалення комп'ютерного вірусу, що фактично стало першою антивірусною програмою. Приблизно в цей час німецька компанія G Data Software AG випустила перше антивірусне програмне забезпечення, призначене для використання на комп'ютерах Atari ST. Компанія продовжила цю роботу з Ultimate Virus Killer (UVK) 2000. Конгломерат кібербезпеки McAfee, Inc. був також заснований у 1987 році, і він випустив першу версію VirusScan до кінця року. Пітер Пашко, Мирослав Трнка та Рудольф Грубе також створили перший антивірус NOD32 у 1987 році. До кінця 1987 року будуть випущені ще два антивірусні засоби - FlushShot Plus Россом Грінбергом та Anti4us від Ервіна Лантінга. Хоча цих інструментів вже немає, вони вважаються першими евристичними антивірусними програмами. В обчислювальній мові евристика означає здатність вирішувати проблеми та знаходити рішення швидше, ніж класичні або стандартні методи.
Зростання антивірусної індустрії продовжувалося в 1988 році та 90-х роках. Німецька компанія з кібербезпеки Avira була заснована в 1986 році, яка через два роки запустила свою першу версію AntiVir. Чеська фірма з кібербезпеки Avast також випустила першу версію програми Avast Antivirus того ж року. Компанія також створила віртуальну приватну мережу (VPN) під назвою Avast SecureLine VPN. Веселін Бончев, доктор комп'ютерних наук з Болгарії, випустив безкоштовну антивірусну програму також у 1988 році. Приблизно восени Алан Соломон створив S&S International, і він створив антивірусний інструментарій доктора Соломона, але свою роботу він почав лише в 1991 році, проти конкуруючих компаній Symantec та McAfee.
До 90-х років промисловість зростала стрімкими темпами. У 1990 році в Іспанії був заснований антивірус Panda Security. Цього ж року була створена Організація досліджень комп'ютерних антивірусних програм (CARO) з метою дослідження та вивчення шкідливих програм. Серед членів організації - Алан Соломон, Веселін Бончев та Євген Касперський (з Лабораторії Касперського).
Symantec - відома своєю лінійкою продуктів комп'ютерної безпеки Norton - випустила перший в світі Norton AntiVirus в 1991 році. Голландська компанія з кібербезпеки AVG Technologies була заснована в тому ж році, а перший їх антивірус AVG AntiVirus з'явився через рік. ESET, компанія, що базується в Словаччині, також була заснована в 1992 році авторами оригінальної антивіруси NOD32.
З середини до кінця 90-х років також відбулося народження кількох компаній з кібербезпеки. Компанія Bitdefender була заснована в Румунії в 1996 році, а Лабораторію Касперського заснували в 1997 році Євген та Наталія Касперські (його дружина на той час). У 1998 році лише антивірус Касперського мав змогу знищити CIH (він же Чорнобиль чи Spacefiller), вірус, випущений на Тайвані студентом університету Татунгу в країні.
2000-ті роки були часом ще більшого прогресу для антивірусної галузі. У 2005 році, базована у Фінляндії, компанія F-Secure розробила інструмент проти rootkit під назвою BlackLight. Вони були першою фірмою з кібербезпеки, яка це зробила.
У 2008 році McAfee представила Artemis - хмарну функцію проти зловмисного програмного забезпечення, яка була додана до щорічного випуску McAfee VirusScan. AVG пішов за таким ж шляхом і у 2011 році, створив подібну систему, яку вони назвали Protective Cloud Technology.
Усі нововведення від 80-х до сьогоднішнього дня, безсумнівно, зробили кібербезпеку надзвичайно вважливою наукою, якою вона є сьогодні. Кібербезпека - це великий бізнес, який приносить мільярди доларів доходу щороку. Компанія Avast Software, поточний лідер на ринку з 19,11%, зробила 714 мільйонів доларів доходу в 2016 році. ESET займає друге місце в ринку з 14,49% і має приблизно 456 мільйонів доларів щороку.
На жаль, конкуренція між антивірусними компаніями призвела до того, що розвиток йде в бік збільшення кількості вірусів, що викриваються (насамперед для реклами), а не в бік покращення їх детектування і алгоритмів лікування заражених файлів.

Pages: [1]


Mingle Forum by cartpauj
Version: 1.0.33.3 ; Page loaded in: 0.192 seconds.