Дата зміни інформації:

Стець О. В. ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ CMS JOOMA 2.5 ДЛЯ СТВОРЕННЯ САЙТІВ

4 курс, фізико-математичного факультет

Вакалюк Т. А., канд. пед. наук, доцент,

Житомирський державний університет імені Івана Франка

Житомир

Сьогодні Інтернет дуже активно розвивається засобом поширення відомостей. Згідно зі статистикою, більшість людей мають вдома комп’ютери, а відповідно і доступ в Інтернет.

Сучасний Web-сайт – це не тільки інформаційний засіб, але і повноцінний маркетинговий інструмент, що привертає увагу клієнтів, а разом з ними і прибуток. Якісно створений Web-сайт легко знаходити в пошукових системах за відповідним запитом, так як його цільова аудиторія – це користувачі, що шукають в мережі певні відомості. Контакт зі своїми клієнтами та партнерами дає можливість швидко реагувати на зміни ринку, коригуючи свою роботу. Крім цього, реклама в Інтернет коштує набагато дешевше, ніж у традиційних засобах масової інформації (ЗМІ).

Хороший сайт – найкращий інформаційний ресурс будь-якого підприємства, оскільки він дозволяє:

  • поширювати актуальні новини і всі необхідні та цікаві відомості;
  • забезпечити легкий доступ до даних.

В рамках цієї статті ми розглянемо технології та методи розробки, які можна використовувати для створення якісного Web-сайту.

Створити Web-сайт далеко не так просто, як може здатися користувачу. Адже, щоб створити ефективний ресурс, що привертає увагу користувачів, а також цілком задовольняє вимогам користувачів, недостатньо знань і навичок початківця розробника.

Сьогоднішні технології створення ресурсів дають можливість повернути інвестиції, що були вкладені в розробку, надаючи власнику найширші можливості. Він може використовувати ресурс як інструмент у своїй рекламній політиці, оперативно поширювати необхідні дані або безпосередньо вбудувати в існуючі бізнес-процеси.

Для створення якісного вирішення необхідно глибоке знання технологій, що найчастіше застосовуються для розробки Web-сайтів початкового і середнього рівнів.

PHP – одна з популярних технологій для розробки Web-додатків;

Java Script – який постійно вдосконалюється для отримання більшої функціональності;

HTML – без якого неможливо уявити Web-сайт;

MySQL або інші СУБД для зберігання призначених для користувача даних та інших відомостей.

Як правило, розробники самостійно вибирають технології, що найкраще підходять до поставленого завдання. Але очевидно, що зробити високо-функціональний Web-сайт “вручну” силами однієї людини вкрай складно, не тільки в силу необхідних навичок, а й просто через тимчасові витрати. Тому дуже часто розробники вдаються до допомоги CMS-систем, наприклад, Joomla, додаючи  необхідну функціональність власної розробки.

Технології для створення Web-додатків постійно розвиваються, і весь час виникають новинки. Тому для реалізації кращих ідей потрібно не тільки володіти базовими навичками на необхідному рівні, а й постійно розвиватися, освоюючи нові технології.

Joomla – це CMS-платформа, написана на мовах JavaScript і PHP. В якості бази даних використовується MySQL. Це вільне програмне забезпечення, яке розповсюджується під ліцензією GNU GPL. Назва системи “Joomla” фонетично ідентично слову з мови суахілі “Jumla”, що означає “єдине ціле”.

Дана система є відгалуженням CMS Mambo, від якої відділилися деякі розробники. Перша версія Joomla побачила світ 16 вересня 2005 року. Уже влітку 2008 року згідно числу завантажень система займала друге місце відразу ж після WordPress з величезним відривом від інших.

На даний момент здійснюється регулярний випуск оновлень для Joomla. Версія 2.5 характеризується значними поліпшенням. Так, стало можливим одночасно встановлювати кілька розширень, які об’єднуються в загальний інсталяційний пакет. Також присутня можливість автоматично оновлювати встановлені розширення. Для динамічних сторінок можна створювати власні описи та ключові слова для підвищення рейтингу в пошукових системах.

Joomla зібрала в собі різноманітні інструменти, призначені для розробки Web-ресурсів. Її ключова особливість – мінімальна кількість інструментів при базовій установці і можливість установки доповнень при необхідності. Все це зменшує “громіздкість” на панелі інструментів, знижує навантаження на сервер, а також економить дисковий простір на хостингу.

Вибір мови був вбудований вже у версію 1.6, і зараз система дозволяє відображати інтерфейс адміністративної та користувацької частин на різних мовах. У каталозі розширень міститься маса мовних пакетів, що встановлюються штатними засобами. Мається російська, українська, білоруська, а також багато інших мов.

Функціональність Joomla 2.5 збільшується за допомогою додаткових плагінів, модулів і компонентів. Крім того, всі шаблони, плагіни, модулі та компоненти можна писати самостійно, розміщувати їх у спеціальному структурованому каталозі, а потім редагувати.

Схеми розміщення елементів легко налаштовуються по областях шаблону. Система шаблонів дозволяє швидко змінити візуальний вигляд ресурсу або створити новий. В мережі Інтернет є багатий вибір безкоштовних і платних готових шаблонів.

Передбачені також і настроюються схеми для модулів: правий, лівий, центральний, інші. Вміст модуля можна за бажанням включити у вміст опублікованого матеріалу. Наприклад, вираз, введений у довільне місце статті, виводить вміст модуля, що задається відповідною позицією. Є готові модулі на зразок лічильника відвідувань, новин, докладної статистики, форуму або гостьової книги.

У версії  Joomla 2.5 список підтримуваних баз даних був розширений і додана підтримка MSSQL, а починаючи з версії 3.0 – і підтримка PostgreSQL. У майбутньому розробники планують впровадити підтримку SQLite, Oracle.

Також присутній модуль безпеки, призначений для багаторівневої аутентифікації адміністраторів і користувачів, наприклад, обмежити доступ до деяких розділів конкретного ресурсу тільки для зареєстрованих користувачів.

Незалежно від тематики Web-сайту, Joomla на сьогодні є одним із кращих інструментів, призначених для створення, оформлення та налаштування Web-ресурсів. Адже вона може застосовуватися не тільки професіоналами в області Web-розробок і технологій, але і звичайними користувачами.

Список використаної літератури

1. Колисниченко Д. Н. Движок для вашего сайта. CMS Joomla!, Slaed, PHP-Nuke / Д. Н. Колисниченко. – М.: НТ Пресс, 2008.

2. Колисниченко Д. Н. Joomla!: Руководство пользователя / Д. Н. Колисниченко. – М. : Диалектика, 2009.

3. Норт Б. Joomla!\: Практическое руководство / Б. Норт. – М. : Символ-плюс, 2008.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *