Дата зміни інформації:

Ониськів В. В. ВИКОРИСТАННЯ СЕРЕДОВИЩА EAUTHOR ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПІДРУЧНИКІВ

IV курс, фізико-математичний факультет

Жмуд О. В.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Сучасні освітні установи звертають велику увагу на  ресурсно-орієнтоване навчання, яке базується на дистанційному, мобільному та електронному навчанні. Основою для таких форм є електронні ресурси: електронні підручники, посібники, веб-сайти тощо.

Електронний підручник – це сукупність графічної, текстової, цифрової та іншої інформації, а також друкованої документації користувача. Електронний підручний має мати сучасний дизайн та відповідати ергономічним вимогам до комп’ютерних засобів навчання. По-перше, можливість додавати сучасні способи подання інформації за допомогою програм, які можуть використовувати засоби анімації. По-друге, можливість додавати різні інтерактивні засоби контролю знань, для перевірки та самоперевірки. І по-третє, з складним сучасним станом з підручниками, електронну версію дуже легко зберегти на електронних носіях та використовувати на домашньому ПК.

У наш час до електронних підручників висувають такі вимоги:

–              структурованість;

–              зручність в обігу;

–              наочність викладеного матеріалу.

Сучаними фірмами-розробниками комп’ютерних продуктів пропонуються середовища для створення електронного навчального контенту. Серед таких продуктів є конструктор eAuthor. Даний конструктор призначений для розробки електронних навчальних курсів, підручників, вправ.

Для створення підручника чи курсу в eAuthor сама програма запропонує на вибір декілька типових шаблонів, за допомогою яких ви зможете створювати електронні ресурси, дотримуючись правил побудови навчального матеріалу.

Програма дозволяє обирати режим вивчення матеріалу: лінійний або вільний. У лінійному режимі суб’єкт сам обирає у якому порядку йому вивчати матеріал, а у  лінійному, вивчення наступного модуля буде доступним після вивчення попереднього.

Таким чином, електронні підручники несуть великий потенціал для підвищення пізнавального інтересу і буде сприяти подальшому розвитку якісної освіти у нашій країні.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. eAuthor CBT. Конструктор электронных курсов и упражнений [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.learnware.ru/static.php?id=3040. – Назва з екрана.
  2. Лапінський В. В. Створення електронних засобів навчання –ретроспектива і завдання / В. В. Лапінський // Педагогічний дискурс: зб. наук. праць. – Хмельницький : ХГПА, 2010. – Вип. 7. – С. 142–147.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *