Дата зміни інформації:

Прохорова Л.М. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КОМП’ЮТЕРНІ ВІРУСИ

3 курс, факультет фізики, математики та інформатики

Паршукова Л. М. ст. викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

м. Умань

В сучасному світі інтернет займає важливе місце у житті людини. Майже кожна професія не обходиться без інформаційно комунікаційних технологій. Але не варто забувати, що використовуючи мережу Інтернет ми не застраховані від вірусів, які можуть вивести з ладу комп’ютерну техніку. Занести вірус до свого комп’ютера ми можемо, відкривши повідомлення, яке містить вірус, а бо просто скачавши текстовий файл.

Історія виникнення вірусів розпочинається з 1983 року, коли американський учений Фред Коен у своїй дисертаційній роботі, присвяченої дослідженню комп’ютерних програм, уперше ввів термін комп’ютерний вірус [3].

Перший вірус, який мав не лабораторне поширення, з’явився в січні 1986 року і заражав тільки дискети. Він називався Brain. Вірус заражав завантажувальні сектори, міняв мітку диска на “(c) Brain” і залишав повідомлення з іменами, адресою й телефоном авторів. Відмітною рисою його була функція підміни в момент звертання до нього зараженого сектора незараженим оригіналом [2].

Нині відомі десятки тисяч комп’ютерних вірусів, які поширюються через мережу Інтернет по всьому світу. Звідси виникає питання, хто і навіщо їх створює, та ще й в такій кількості?

Нудьга і допитливість — це найперші причини, через які люди починають писати різноманітні вірусні програми. З самого початку історії появи вірусів, ці причини змінилися. Існує поширена серед багатьох омана, що компанії, які випускають антивірусний захист, щоб без роботи не залишитися, самі ж віруси і пишуть. Але ця версія не має жодного достовірного підтвердження. Більше того, жодна антивірусна компанія не пішла б на подібний ризик. Тому що все таємне стає, рано чи пізно, явним і розкриття інформації про недобросовісність якої-небудь антивірусної компанії призвело б її до неминучого краху.

У більшості випадках віруси створюються грамотними і досвідченими програмістами, які відмінно знають механізми роботи правоохоронних органів, що займаються розслідуванням комп’ютерних злочинів. Їх головна мета — дохід. Саме такого, спрямованого на заробіток, шкідливого ПЗ, в Мережі найбільше.

Комп’ютерні віруси звичайно ж можуть принести певну шкоду нашому комп’ютеру або ж вивести його з ладу, але кожний має пам’ятати щоб захистити нашого помічника, ми повинні не забувати про антивірусні програми, які запобігають зараженню вірусними програмами.

Література:

1.Найнебезпечніші комп’ютерні віруси в світі.  [Ел.рес.]-Режим доступу:http://virusinmycomp.blogspot.com/2014_04_01_archive.html

2.Історія. Перші віруси [Ел.рес.]-Режим доступу: http://www.ua5.org/virus/42-storja.-persh-vrusi.html

3.Перші антивіруси [Ел.рес.]-Режим доступу: https://sites.google.com/site/antivirusnijzahistkomputera/persi-antivirusi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *