Дата зміни інформації:

Бабак А.М. “LINUX ОС, ЯК ЗАМІНА MICROSOFT WINDOWS”

ІІІ курс факультет фізики математики та інформатики

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

В наш час все більше загострюється проблема боротьби з піратством. І це не могло не торкнутися освітньої галузі, адже складне фінансове становище не дозволяє навчальним закладам закупляти дороге ліцензійне ПЗ, і операційні системи зокрема. Тому постає питання про використання вільного програмного забезпечення, так як за вимогами все програмне забезпечення в закладах освіти має бути ліцензійним. Серед операційних систем дану нішу посідають Linux подібні ОС.

Лі́нукс (англ. Linux, повна назва — GNU/Linux) — загальна назва UNIX-подібних операційних систем на основі однойменного ядра. Це один із найвидатніших прикладів розробки вільного (free) та відкритого (з відкритим кодом, open source) програмного забезпечення (software). На відміну від власницьких операційних систем (на кшталт Microsoft Windows та MacOS X), їх вихідні коди доступні усім для використання, зміни та розповсюдження абсолютно вільно (в тому числі безкоштовно).

Хоча операційна система Windows і посідає провідне місце на ринку, проте її можливо замінити, адже вимоги МОН не обмежують у виборі програмного забезпечення. Тим паче Linux підтримує аналоги програм, які написані для Windows і має ряд переваг, які стають рушієм до вибору цієї ОС.

Зокрема, на відміну від Microsoft Windows у Linux є доступ до вихідного коду ядра, які можуть дозволити налаштувати операційну систему під виконання певного ряду задач, тобто можна її відредагувати для виконання освітніх завдань. Також в даній операційній системі  організована багатозадачність і всі процеси незалежні один від одного, тому на кожний процес виділяється певний інтервал часу. Ще, для розширення знань учнів в сфері ІТ, можна використовувати розглянуту операційну систему без графічної оболонки. Добре продумана система спільного використання програм дозволяє не перенавантажувати ресурси комп’ютера, адже при запуску однієї програми декількома користувачами, в пам’ять завантажується лише одна копія виконуваної програми. І головної перевагою операційної системи Linux є  майже абсолютна відсутність вірусів, що робить дані більш захищеними.

Отже якщо взяти до уваги всі наведені факти, хоч і Linux ОС не є  досконалою, але її  потенціалу більш ніж достатньо для використання в закладах освіти, а її безкоштовність є одним із основних факторі вибору в економічних реаліях нашої країни.

Список використаних джерел

  1. Переваги й недоліки linux [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу:http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8_%D0%B9_%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B8_Linux.
  2. Три преимущества и три недостатка Linux [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурса: http://linux.bip.ru/string/2.htm.
  3. Операционные системы Linux [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://help.ubuntu.ru/wiki/linux.
  4. What is Linux? [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.linux.com/what-is-linux.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *