Дата зміни інформації:

Тарликова Ю.О. “ВИКОРИСТАННЯ ВІРТУАЛЬНИХ МАШИН”

IV курс, природничо-географічний факультет

Паршуков С. В.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Віртуальна машина − програма, яка імітує реальний (фізичний) комп’ютер з усім його компонентами (жорсткий диск, привід, BIOS, мережеві адаптери). Існує велика кількість різних програм для створення і управління віртуальними комп’ютерами, але найпопулярнішими програмами є VirtualBox, VMware, Microsoft Hyper-V.

VirtualBox − безкоштовна віртуальна машина, на яку можна встановити всі найпопулярніші операційні системи. Він підтримує роботу з Windows, Linux, FreeBSD, Mac OS і використовується як 32 так і 64 розрядними версіями операційних систем. Програма підтримує роботу з віртуальними комп’ютерами, створеними в платній програмі VMware Workstation. Має широкий функціонал та інтерфейс і вона абсолютно безкоштовна. VirtualBox найкраща віртуальна машина для використання вдома.

Microsoft Hyper-V (кодове ім’я Viridian) – це система апаратної віртуалізації для x64-систем на основі гіпервізора. Меню інтерфейсу управління дозволяє виконати просту первинну конфігурацію. Адміністрування та конфігурація віртуального сервера (або гостьових ОС) здійснюється за допомогою програмного забезпечення, встановленого на персональний комп’ютер під керуванням Windows з встановленим додатком для адміністрування Hyper-V. У разі Hyper-V ми не маємо проблем з підключенням інших операційних систем, причому як на серверних машинах, так і на машинах-клієнтах.

VMware Workstation − потужна, платна, максимально-надійна програма для віртуалізації, яка підтримує роботу з Windows і Linux. Завдяки високій надійності і найширшій функціональності VMware Workstation часто використовується не тільки для тестування, а й для постійної роботи віртуальних машин в якості серверів. Ця система краще, ніж інші може відтворювати на віртуальних машинах графічні додатки, оскільки має спеціальний віртуальний 3D-прискорювач для отримання високої якості графіки. Інтерфейс досить грамотно організований, тому освоїтися з усім її багатим функціоналом досить легко. Необхідно відзначити, що у VMware Workstation є безкоштовний “молодший брат” − VMWare Player. Безкоштовна програма не вміє створювати віртуальні машини, але дозволяє запускати раніше створені в VMware Workstation. Ця програма дуже корисна у випадках тестування і набуває все більшого поширення, оскільки позбавляє користувача від необхідності розгортати незнайому програму самостійно.

Встановлення віртуальних машин потребує певних системних вимог. Для VirtualBox не в режимі активного віртуального комп’ютера необхідний самий мінімум – це 512 Мб оперативної пам’яті, 200 Mб місця на жорсткому диску для інсталяції, процесор з частотою, відповідно до вимог самої ОС. Для режиму активного віртуального комп’ютера буде потрібно набагато більше системних ресурсів, і конкретні вимоги будуть вже визначатися тієї самої віртуальної операційної системи.

Віртуалізація в даний час продовжує залишатися розвиваючою технологією. Завдяки їй у нас з’явилася можливість на одному комп’ютері виконувати роботу кількох «машин», завдяки розподілу його ресурсів за кількома середовищами. Немає нічого зручнішого, ніж просто переключитися на завжди готову операційну систему, запущену віртуально.

Список використаних джерел

  1. Виртуальная машина – VirtualBox. [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.softroad.ru
  2. Виртуальные машины для Windows [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://pctoall.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *