Дата зміни інформації:

Бойко І.С. “Система масових безкоштовних курсів PROMETHEUS: НАЙКРАЩА ОСВІТА ДЛЯ КОЖНОГО – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?”

ІV курс, факультет фізики, математики та інформатики

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Західний світ успішно користується освітянськими можливостями Інтернету вже не перший рік, в Україні масові онлайн курси набувають певної розповсюдженості лише зараз. Якість освіти в Інтернеті має досить високий рівень, вона покращує рівень знань, пропонує вдосконалити навички, які подарувала нам вища освіта та слугує прекрасним помічником для саморозвитку.

15 жовтня 2014 року Іван Примаченко разом зі своєї командою волонтерів запустив проект Prometheus. Перші курси були запропоновані викладачами КНУ ім. Шевченко, КПІ та Києво-Могилянською Академією. Згодом до партнерства приєдналися УКУ та Львівська IT-школа. Таким чином, освіта і Україна вийшли на новий етап розвитку своїх стосунків [1].

За перші півроку на порталі зареєструвалося 70 тисяч користувачів, які мали доступ до 20-ти безкоштовних онлайн курсів провідних українських викладачів. А для тих, хто не певен у своїх силах, засновник Prometheus Іван Примаченко в діалозі зі Studway порадив, як саме навчитися вчитися самостійно.

Аудиторія Прометеус з кожним днем шалено зростає: після запуску безкоштовного онлайн курсу Гарвардського університету CS50 “Основи програмування”, на сайті зареєструвалося близько 40 000 слухачів менш, ніж за 2 місяці (результат, що дорівнює попереднім 10 місяцям роботи Prometheus) [2].

Курс CS50 Гарвардського університету вважається найкращим курсом з основ програмування в світі і відтепер він буде доступний українською мовою. Про його легендарний статус свідчить те, що в 2015 році Єльський університет відмовився від власного вступного курсу програмування для першокурсників на користь використання курсу CS50 в своєму навчальному процесі.

Станом на 2015 рік офлайн версія CS50 також є найпопулярнішим курсом за вибором в Гарвардському університеті [3].

Курс розрахований як на повних новачків, так і на тих слухачів, хто вже має невеликий стартовий досвід в програмуванні.

Серед основних завдань, автори проекту вбачають надання онлайн доступу до кращих навчальних матеріалів України всім охочим людям; підтягування стандартів своєї роботи до світового рівня та запуск експерименту, пов’язаного з наданням змішаного освітнього процесу в одному з університетів України.

Серед переваг саме української платформи онлайн курсів можна назвати наявність унікальних лекцій, що пов’язані конкретно з Україною, а також можливість пройти підготовчі курси до зовнішнього незалежного оцінювання.

Навчання на порталі абсолютно безкоштовне, складається з перегляду відео лекцій, виконання домашніх завдань, та складання іспитів. В разі, якщо студент набирає необхідний мінімум балів по проходженню того чи іншого курсу – йому надсилається електронний сертифікат. Якщо ж ви готові здійснити благодійний внесок, Prometheus пропонує вам отримати верифікований сертифікат.

Одним з недоліків порталу можна назвати те, що деякі курси не передбачають отримання безкоштовних сертифікатів.

Безумовно, онлайн освіти не вистачить для того, щоб стати повноцінним спеціалістом у тій чи іншій галузі. Але вищеперераховані засоби можуть виявитись прекрасними помічниками для вашого загального розвитку. Тож – не зволікайте, беріть приклад з інших людей, і починайте навчання з натхненням!

Список використаних джерел

  1. П’ять платформ онлайн курсів для якісної освіти [Електронний ресурс]. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: http://studway.com.ua/5-platform-onlayn-kursiv/.
  2. 10 викликів – майбутнє масових відкритих онлайн-курсів [Електронний ресурс]. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://prometheus.org.ua/mooc-future/.
  3. Основи програмування CS50 [Електронний ресурс]. – 2015. – Режим доступу до ресурсу: https://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/CS50/2016_T1/about

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *