Дата зміни інформації:

Ткачук В.В. “ДІАГНОСТИКА МАТЕРИНСЬКИХ ПЛАТ”

ІІІ курс, факультет фізики-математика та інформатики

Троян С.Ю.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Материнська плата є, мабуть, найважливішим пристроєм в комп’ютері. Всі важливі компоненти системи, такі як жорсткий диск, оперативна пам’ять, зовнішні карти, процесор і відеокарта підключається до материнської плати комп’ютера. Вона також є визначальною у виборі процесора і в тому, які карти і в якій кількості ви можете використовувати, які периферійні пристрої можна підключити. Тому очевидно, що будь-яка проблема в материнській платі призведе до непрацездатності комп’ютера. Давайте розглянемо як можна визначити несправність материнської плати.

У кожної конкретної марки плати, зазвичай існує набір програмного забезпечення, призначений для тестування і діагностики, його можна завантажити з сайту виробника материнської плати. Завантаживши і встановивши програмне забезпечення, далі виконувати інструкції виробника.

Перезавантажте комп’ютер і увійдіть в налаштування BIOS конфігурації. Запишіть поточні налаштування і скиньте настройки BIOS (варіант «за замовчуванням»).

Якщо до системного блоку, підключені будь – які периферійні пристрої, наприклад, принтер або USB диски, вимкніть і відключіть їх. Вимкніть жорсткий диск, пам’ять і процесор, вийміть їх з відповідних слотів і почистіть контакти сухою тканиною, далі акуратно вставте назад в свої слоти і роз’єми. Зверніть увагу, щоб всі пристрої й проведення були підключені правильним чином. Робиться це для того щоб виключити поломку що виходять з-за окислення цих роз’ємів. Зібравши систему, підключіть комп’ютер до електроживлення і запустіть комп’ютер. Якщо комп’ютер не запустився в штатному режимі, значить справа не в окисленні роз’ємів наших пристроїв, що підключаються.

Для того щоб остаточно знайти причину несправності, можна поступити наступним чином, вимкніть комп’ютер і вийміть з слотів усі які тільки можливо пристрої, крім процесора і відеокарти. Для тесту материнської плати, бажано підключити справну відеокарту. Можна запозичити у будь-якого товариша, головне щоб роз’єми у відеокарти були однакові. Увімкніть комп’ютер і спробуйте завантажити bios, якщо завантажиться BIOS, і комп’ютер буде нормально працювати, значить, справа не в материнській платі. Підключайте пристрої до системи по черзі і перевіряйте роботу системи, поки не визначите «проблемний» компонент, бажано починати з планок оперативної пам’яті. Зазвичай якщо вузол не справний, спікер видає протяжний писк. Замініть його, перезавантажте комп’ютер і налаштуйте BIOS так, як він був налаштований до того моменту, як ви скинули налаштування в стан «за замовчуванням».

Так, ще хотілося б додати, що перед тим як виконувати всі вище описані дії, бажано підключити свідомо справний блок живлення. У більшості випадків проблема завантаження системи полягає саме в слабкому або дефектному блоці живлення. Найчастіше так же проблемний вузол можна визначити за сигналами спікера, в інтернеті можна знайти таблиці з розшифровками кодів за визначенням проблемних вузлів комп’ютера.

Список використаних джерел:

  1. Як визначити несправність материнської плати. [Електронний ресурс]. – 2013. – Режим доступу до ресурсу: http://tomcomp.com.ua/page/ne-rabotaet-materinskaja-plata-kak-opredelit-neispravnost-materinskoj-platy.
  2. Як виявити несправності материнської плати. Що слід робити при виникненні проблем [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://techprofi.com/pc-peripherals/neispravnosti-materinskoy-plati/.
  3. Діагностика материнської плати [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.vottak.info/?p=607.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *