Дата зміни інформації:

Ткаченко С. В. “ДІАГНОСТУВАННЯ ОПЕРАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ”

III курс, фізико-математичний факультет
Троян С.О.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Умань

Однією з поширених причин виникнення критичних помилок Windows (BSOD) є несправна оперативна пам’ять (ОЗУ, RAM). Для порушення правильної роботи системи досить однієї несправної планки пам’яті, або навіть її часткова невідповідність.

Оперативна пам’ять — швидкодіюча пам’ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її обробки.

Якщо ви давно вже не заглядали в системний блок буде стандартна порада: відкрити кришку блоку, продути весь простір від пилу (можна за допомогою пилососа). Звернути пильну увагу на планки з пам’яттю. Бажано вийняти їх з гнізда материнській пам’яті, продути самі роз’єми для вставки в них слоти оперативної пам’яті. Контакти пам’яті бажано протерти так само від пилу та бруду, чудово з цим справляється звичайна гумка. Просто часто контакти окислюються і з’єднання залишає бажати кращого. Від цього маса збоїв і помилок. Можливо, що після такої процедури і ніякого тестування робити не знадобитися

Є кілька способів тестування оперативної спам’яті:
1.Можна за допомогою стандартного ПЗ

Сама перевірка проходить у два етапи і займає приблизно хвилин 5-10 (залежить від конфігурації ПК). В цей час краще взагалі ніяк не чіпати комп’ютер. Але якщо ОС не включається то ця утиліта вам ніяк не допоможе.

2. За допомогою утиліти Memtest86. Ця програма являється одною з кращих програм для тестування оперативної пам’яті, а також безкоштовною, поширеною та зрозумілий інтерфейс навіть для простих користувачів.
Для зручності утиліту можна встановити на флешку або на диск і в потрібний момент завжди скористатися, якщо запустити програму з флешки то при включенні комп’ютера вибрати відповідні характеристики у BIOSі, така ж процедура і для диска.

Список використаних джерел:

1.Оперативна пам’ять [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Оперативна_пам%27ять
2.Тестування оперативної пам’яті. Програма для тіста (ОЗУ, RAM) [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://pro-computer.pp.ua/4356-testuvannya-operativnoyi-pamyat-programa-dlya-tsta-ozu-ram.html.
3.Як перевірити оперативну пам’ять комп’ютера? [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://vidpoviday.com/yak-pereviriti-operativnu-pamyat-kompyutera.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *