Дата зміни інформації:

Щоголева Є. А. “КОГНІТИВНА ГРАФІКА ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ”

VI курс, фізико-математичний факультет
Семеніхіна О. В. доктор пед.наук, доцент
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка
Суми

Створення і розвиток комп’ютерних наук вплинуло на розвиток різних сфер наукової діяльності, зокрема в освіті. Завдяки появі і подальшому розвитку комп’ютерної графіки стало можливим використання не тільки графічних образів в якості ілюстрацій, але і змінювати їх, досліджувати різні об’єкти, динамічно керувати їх формою, розміром та кольором, завдяки цьому досягати більшої наочності.

Наразі є актуальним питання щодо представлення інформації у вигляді рисунків, схем, таблиць, ескізів, креслень та презентацій. [1] Когнітивна графіка являє собою розділ комп’ютерної графіки, візуалізуючий навчальні абстракції з метою створення нових знань. [2] За допомогою когнітивної графіки вперше отримується можливість прямого впливу на образне мислення людини в процесі реального реагування на пред’явлені зображення в моменти творчої активності природного інтелекту людини. [3]

Основні завдання когнітивної комп’ютерної графіки:

1. Створення таких моделей подання знань, в яких була б можливість одноманітними засобами представляти як об’єкти, характерні для логічного мислення, так і образи-картини, з якими оперує образне мислення.

2. Візуалізація тих людських знань, для яких поки неможливо підібрати текстові описи.

3. Пошук шляхів переходу від спостережуваних образів-картин до формулювання деякої гіпотези про тих механізмах та процесах, які приховані за динамікою спостережуваних картин.[4]

Використання когнітивної графіки в процесі навчання пришвидшує сприйняття інформації та підвищує рівень її розуміння, крім того, сприяє розвитку інтуїції, образному та логічному мисленню. Прикладом використання когнітивної графіки в інформатиці може бути когнітивна візуалізація блок-схем алгоритмів, тривимірне представлення об’єктів дослідження, візуальне представлення моделей даних.

Анотація. Щоголевої Є. Когнітивна графіка та її використання у навчальному процесі. В роботі розглянуто використання когнітивної графіки у навчальному процесі.

Ключові слова: Когнітивна графіка.
Abstract. Schoholeva E. Cognitive graphics and its use in the classroom. We consider the use of graphics in cognitive learning process.
Keywords: Cognitive schedule.

Список використаних джерел

1. Романюк А.Н. Роль компьютерной графики в образовании [Електронний ресурс] / А. Н. Романюк, С. Г. Зайдуллина, М. П. Поддубецкая // Новые образовательные технологии в вузе: материалы X международной научно-методической конференции. — Екатеринбург, 2013. — Режим доступу: http://hdl.handle.net/10995/26617.
2. Кудрина М.А. Компьютерная графика: учеб. / М.А. Кудрина, К.Е. Климентьев. – Самара: Изд-во Самар. гос. аэрокосм. Ун-та, 2013. – 138 с.
3. Використання засобів когнітивної компютерної графіки у навчальному процесі [Електронний ресурс] — Режим доступу: http://www.sworld.com.ua/index.php/uk/technical-sciences/informatics-computer-science-and-automation/2206-romaniuk-oh-marchenko-av-pawlik-tm
4. Когнітивна графіка [Електронний ресурс] — Режим доступу: http://psychologis.com.ua/kognitivnaya_grafika.htm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *