Дата зміни інформації:

Гурбич Сергій Станіславович “ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ 3D ФОНУ В СЕРЕДОВИЩІ PREZI”

ІІ курс факультету фізики, математики та інформатики

Бондаренко Т.В викладач

Уманський державний педагогічний інститут імені Павла Тичини

Умань

Програмне забезпечення комп’ютера з кожним роком стає все кращим, доступнішим та інтерактивнішим. Також вдосконалюються та розвиваються сервіси для створення презентацій. Prezi – це сучасна заміна Microsoft Powerpoint, яка є дуже зручною у користуванні, простою за своїм інтерфейсом та цікавою у завершеному, тобто створеному вигляді. Сервіс Prezi відрізняється від іншого програмного забезпечення ще й тим, що у цьому додатку є можливість відображати 3D фон, застосовувати функціональні переходи між слайдами, та, власне, розробляти проекти, які є зручними для перегляду та використання.

На даний момент презентації, створені в редакторі Prezi, стають все більш популярними, насамперед, серед користувачів Європи, Америки і Великобританії. Так, у освітній діяльності та серед бізнес-спільноти поширеними є ефектні демонстраційні виступи, розробка портфоліо, карт знань, інтелект-карти, діаграми, графіки, тощо.

Тим не менш, творчі доробки із залученням 3D фону зустрічаються вкрай рідко, оскільки для створення таких робіт необхідно володіти хоча б елементарними командами редактора Prezi. Тому, після відточення вмінь у створенні простих презентацій, користувач може, за допомогою розділу “Advanced” та спеціальної команди “3D Background Edit” опанувати спеціальним сервісом для розробки 3D-фону. Спершу необхідно підібрати та відкорегувати підготовлені фотографії, які мають бути приблизно одного розміру. Для того, аби створити бажаний ефект паралаксу та для забезпечення плавного переходу між шарами картинок, обрані графічні зображення мають не перевищувати 1000 px. В іншому випадку презентація буде не коректно відображена. Завантажувати зображення пропонується у тій послідовності, в якій буде представлено доповідь до розгляду.

Принцип використання декількох фонів заключається в тому, що одна картинка плавно змінює іншу, тим самим замінюючи тон презентації. Аби демонстрація 3D-фону була ненав’язливим та видовищним дійством, користувачу потрібно вміло розташувати контент за певною граничною областю. Якщо першу область розмістити біля початку презентації, то всі інші потрібно налаштовувати в певному граничному порядку віддалення. Під час розробки 3D-фону користувач має ті ж можливості, які застосовуються до презентації з готовим шаблоном. Це індивідуально спроектовані переходи між фонами, додавання кадрів будь-якого розміру, вставка картинок, тексту, звуку, тощо.

Таким чином, головною особливістю 3D презентації є можливість створення візуальних переходів з елементами новітньої графіки. Користувач має змогу створювати свої проекти в інтуїтивно-зрозумілому, інтерактивному та умовно-безкоштовному сервісі, а глядач переглядати презентації у нелінійно-структурованому, мобільному, динамічному режимі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *