Дата зміни інформації:

Кондратюк А. М. Бодя Д. А. “МОБІЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ – ВІРНІ ПОМІЧНИКИ В НАВЧАННІ”

І курс, факультет фізики математики та інформатики

Усатюк Я. В, викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 

Напевно чимало студентів і учнів мають проблеми в навчанні саме через неспроможність сприйняття інформації. Адже кожного дня професора і вчені розробляю нові теорії, виводять складні формули і проводять різні дослідження. Тому навчання стає складнішим, з’являється нова інформація, нові предметні галузі, які є важливими для розвитку нашого суспільства. Тому разом з цим почали розроблятися і випускатися різні програми, що полегшують сприйняття важкої інформації, роблять навчання більш веселим, сучасним, комфортним і практичним. 

На даний час наші ґаджети є добре оснащеними і пристосовані не лише для ігор і дзвінків. Раніше студенти робили «захалявні книжечки» або ж блокнотики з формулами, дехто писав метрові шпаргалки. Тепер все це набагато зручніше робити в електронному вигляді. Адже добре коли всі формули нотатки і записи в тебе під рукою, до того ж погруповані і складені в певному порядку. І всім нам відомо, що процес створення шпаргалки є корисним, адже не факт, що ми нею скористаємось, а корисна інформація ще раз повториться і залишиться в нашій пам’яті.

Можемо сміливо сказати, що напевно для кожного випускника болючою темою є ЗНО. Дуже багато учнів наймають репетиторів, їздять на різні курси, та не у всіх є кошти, можливості або час щоб це робити. Тому програмісти розробили спеціальні програми, які дуже допомагають у цій справі. Зараз є безліч таких додатків, а для того щоб мати їх на своєму ґаджеті потрібно лише зайти в PlayМаркет. Популярною є програма «TestTerra», яку розробили студенти факультету прикладної математики та інформатики ЛМУ ім. І. Франка.

Взагалі мобільний додаток може стати надійним помічником і допомогти полегшити вивчення будь-якого предмета. Наприклад, розроблено багато програм для вивчення іноземних мов. Так широко використовуються такі програми як Duolingo, Memrise, Hello English або ж Andy [1], в якій ви можете переписуватися з доброзичливим роботом, щоб перевірити і удосконалити свої знання мови на практиці.

Математикам ж пощастило в особливості. Адже завдяки сучасним технологіям ми можемо робити майже будь-які обрахунки онлайн або ж через програму. Наприклад, Photomath дає змогу будувати різні складні функції, виконати арифметичні операції, лінійні рівняння та багато чого іншого, і для цього потрібно авести камеру на приклад. Geeksmath може стати справжньою знахідкою для багатьох студентів. Адже він містить уроки та завдання які допоможуть з легкістю засвоїти навіть найскладніші теми вищої математики. Мобільний додаток MyScript Calculator може обраховувати різні математичні вирази, потрібно просто написати його і програма зробить все швидко і якісно. Формули [iOS, Android] [2] – програма, що допоможе будь-кому, хто забажає математичні формули по всім дисциплінам – хоч то алгебра, геометрія, тригонометрія тощо.  

Тож ми можемо сміливо стверджувати, що мобільні програми є корисними помічниками як в навчанні, так і в повсякденному житті. Вони можуть допомогти пришвидшити розв’язок складних задач, знайти рішення важких рівнянь та швидко відшукати потрібну інформацію. Але потрібно пам’ятати, що ми не повинні зловживати цими надбаннями, адже якщо ми не будемо знати елементарного і постійно сподіватися на те, що все вирішить комп’ютер, ми можемо почати деградувати і втрачати навики. Тому прямуймо до того, щоб мобільні програми були лише нашими помічниками.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Нестерук Я. Топ-5 приложений для изучения математики: Електронна версія. 2015. URL: http://igate.com.ua/news/9718-top-5-prilozhenij-dlya-izucheniya-matematiki (дата звернення: 12.03.18)
  2. Даниил Г. Лучшие приложения для учёбы. Часть 1: Математика : Електронна версія. 2014. URL: https://www.ferra.ru/ru/apps/review/best-apps-for-school-1/ (дата звернення: 12.03.18)

4 Replies to “Кондратюк А. М. Бодя Д. А. “МОБІЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ – ВІРНІ ПОМІЧНИКИ В НАВЧАННІ””

  1. Я вважаю що дана стаття написана дуже добре , все написано чітко , і лаконічно , за змістом все ідеально , статтею задоволений дякую за таку статтю

  2. Дана стаття є дуже актуальною,адже не для кого не секрет,що гаджети,комп’ютери та смартфони є невід’ємною частиною навчання. Автор просто і зрозуміло виклав суть.

  3. Ну що ж можна сказать? Дана стаття розгорнуто описує можливості використання мобільних технологій у навчанні. Сьогодні майже всі студенти у своїх кишенях мають смартфони, котрі можуть допомогти вирішити різні поставленя задачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *