Дата зміни інформації:

Мельник Р. В. “ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ VIDEOSCRIBE”

ІІ курс, факультет фізики, математики та інформатики

Бондаренко Т.В., канд. пед. наук

Уманський державний педагогічний університет Імені Павла Тичини

Умань

VideoScribe – це програмне забезпечення, за допомогою якого можна створювати презентації нелінійної структури. В перекладі з англійської «Scribe» означає розробка ескізів або малюнків. Спектр використання таких роликів досить широкий. Це соціальна тематика, реклама, буктрейлери, бізнес-ролики тощо.

За класифікацією скрайбінг поділяється на: «ручний» та «комп’ютерний».

У процесі створення мальованої презентації ручним способом голос за кадром розповідає матеріал, а на екрані, за допомогою набору засобів для створення графічних об’єктів, відображається мальований від руки об’єкт.

Під час відтворення презентації створюється подвійний ефект сприймання матеріалу, як голосового так і візуального.

При цьому, засобами ілюстрування розповіді доповідача слугують: листок паперу або ж дошка, кольорові олівці, маркери, фломастери, пензлики, фарби, аплікація, магніти тощо. Навіть за допомогою малюнку на піску можна створити власний скрайбінг.

Важливим елементом, при створенні презентацій комп’ютерного скрайбінгу, є анімація. За способом розробки розрізняють три різновиди анімації: малювання, аплікація, маштабування. Найчастіше, як класичний спосіб відтворення об’єктів на екрані слайду, використовується малювання. Не менш оригінальною та ефективною є технологія аплікації. Відрізняється цей вид анімації від малювання лише тим, що під час озвучування тексту візуалізований ряд представлений фотографіями, картинками, наліпками, тощо. Масштабування, як третій спосіб анімації, передбачає використання функціоналу «віддалення-наближення». Усі ці три способи анімації, як правило, використовуються в одному ролику та ефективно відображають візуальний ряд на екрані.

Варто зауважити, що комп’ютерна мальована презентація зручна у використанні та не потребує особливих матеріальних або фізичних затрат. В процесі роботи застосовують комп’ютер, програмний продукт, а також важливими є уміння з монтажування відео. Серед усіх програм, для створення комп’ютерного скрайбінгу найбільш оптимізованою та адаптованою для непрофесійного користувача є програма VideoScribe.

Головними особливостями є те, у процесі навчання вона допомагає учням коректно сприймати, аналізувати та критично оцінювати інформацію. За допомогою подачі матеріалу у відповідній формі, учням легко інтегрувати подальші нові завдання. При цьому, варто наголосити на тому, що програма доступна як у настільній версії, так і у додатках для iPad, Android в Google Play. Версія для настільних ПК забезпечує семиденну безкоштовну пробну версію програмного продукту, після якої користувачі можуть купувати VideoScribe Pro за щомісячною, щорічною або разовою підпискою. Недоліком безкоштовної версії є її обмежені функції та спосіб збереження лише шляхом синхронізації з Youtube.

One Reply to “Мельник Р. В. “ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ VIDEOSCRIBE””

  1. Великим мінусом є те , що пробна версія дається тільки на 7 днів. Часу дуже мало ,щоб повністю розібратись в програмі ,зрозуміти її суть та всі деталі в створенні. А коли ти вже розібрався в програмі,то тобі потрібно буде за неї заплатити ( а гроші є не у кожного ) .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *