Дата зміни інформації:

Нактініс О.О. “СИСТЕМА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ”

 

ІV курс, факультет фізики, математики та інформатики

Медведєва М.О., канд. пед.наук, доцент,

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Умань

У сучасному глобальному світі мережева безпека має вирішальне значення. Підприємствам необхідно забезпечувати безпечний доступ для співробітників до мережевих ресурсів в будь-який час, для чого сучасна стратегія забезпечення мережевої безпеки повинна враховувати ряд таких факторів, як збільшення надійності мережі, ефективне управління безпекою та захист від постійно еволюціонують загроз і нових методів атак.

Не завжди ефект і результат від роботи системи захисту інформації видно неозброєним поглядом користувачам мереж і керівництву підприємства, разом з тим, успішне вирішення саме цих завдань забезпечує стабільність функціонування обчислювальної мережі, перший і основний рівень захисту від загроз виведення з ладу ресурсів мережі, компрометації оброблюваних відомостей .

Мережеві системи захисту інформації (СЗІ) можуть виконувати одну або відразу декілька функцій. Ці СЗІ є функціональними модулями, на підставі яких будується комплексне забезпечення мережевої безпеки будь-якої обчислювальної мережі [1].

При відповіді на питання: Що таке мережева безпеки? ІТ-партнери повинні пояснити, що мережева безпека відноситься до будь-якої діяльності, спрямованої на захист мережі. Зокрема, ці заходи захисту зручність використання, надійність, цілісність і безпеку мережі і даних. Ефективна безпека мережі націлена на різні загрози і зупиняє їх від введення або поширення в мережі. Що таке мережевий безпеки і як це захистить вас? Сьогодні загрози безпеки поширюватися через Інтернет. Найбільш поширеними є: Віруси, черв’яки і троянські коні; шпигунські і рекламні модулі; атаки нульового дня; хакерські атаки; відмова в обслуговуванні; дані перехоплення і злодійство; крадіжки особистих даних [2].

Мережева безпека реалізується за допомогою обладнання та програмного забезпечення. Програмне забезпечення повинно постійно оновлюватися і управлятися, щоб захистити вас від нових загроз. Система безпеки мережі зазвичай складається з багатьох компонентів. В ідеалі, всі компоненти працюють разом, що зводить до мінімуму технічне обслуговування та підвищує безпеку.

Мережева безпека компонентів часто включають в себе: антивірусну програму й анти-шпигунську; брандмауер, блокування несанкціонованих доступів до вашої мережі; системи запобігання вторгнень (IPS), які визначають швидкість поширення загроз, таких як нульового дня; віртуальні приватні мережі (VPN), для забезпечення безпечного віддаленого користування [2].

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Бабак В. П., Корченко А. Г.Інформаційна безпека та сучасні мережеві технології [Текст] = Information securiti and modern network technology : англо-українсько-російський словник термінів / МОН України, Національний авіаційний ун-т. – К. : НАУ, 2003. – 667, [1] c.

2.Цирль В.Л. Основи інформаційної безпеки автоматизованих систем. Короткий курс. – Фенікс, 2008.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *