Дата зміни інформації:

Чернега А.В. “ЗАГРОЗИ ДЛЯ МОБІЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ”

Ι курс, факультет фізики, математики та інформатики

Усатюк Я.В., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

Виходячи з дому ми завжди перевіряємо чи взяли ключі, гроші, ще деякі важливі для нас речі і найголовніше мобільний телефон. В сучасному світі інноваційних технологій ми й уявити не можемо своє життя без мобільного пристрою, адже, якщо раніше телефон був лише засобом зв’язку, то тепер це повноцінний кишеньковий комп’ютер за допомогою якого ми можемо переглядати сторінки соціальних мереж, читати книги, грати ігри, навчатися, переглядати відеоролики, прослуховувати музику, а також керувати своїми банківськими рахунками. Наш смартфон – це джерело інформації яка може вартувати інколи й більше за сам пристрій. Більшість соціальних мереж, банківських карток і безліч сторінок в Інтернеті «прив’язані» до вашого мобільного номера.

У 2016 році кожен третій житель України (33%) мав смартфон з сенсорним екраном, серед людей у віці 18-50 років – половина (50%). Абсолютна більшість користувачів смартфонів (68%) мають досвід встановлення додатків, найбільш популярними є соціальні мережі (73% тих, хто встановлював додатки, найчастіше користувалися саме ними). Трохи менше (61%) користувалася іграми, половина – навігацією (51%) і месенджерами (49%) [1].

До головних загроз для мобільних пристроїв можна віднести:

1) Атаки через веб-додатки та мережі. Як правило, запускаються шкідливими або скомпрометованими сайтами, а також використовують уразливості браузерів пристроїв, такі мережі намагаються встановити шкідливі програми та вкрасти конфіденційні дані, що проходять через браузер.

2) Шкідливе ПЗ. Аналоги класичних вірусів, троянських програм і черв’яків для мобільних.

3) Атаки з використанням соціальної інженерії. Іншими словами, фішинг або прицільні атаки – являють собою психологічні прийоми з метою обману користувачів. Вони змушують користувача розкрити секретну інформацію або установити шкідливе ПЗ.

4) Захоплення ІТ-ресурсів. Спроби використання мережі, пристрої та облікових даних користувача у шкідливих цілях – наприклад, розсилка спаму з інфікованих пристроїв, а також використання захоплених пристроїв для проведення так званих атак «відмови в обслуговуванні».

5) Витік даних. Раніше загроза витоку даних застосовувалася тільки для стандартних мобільних телефонів, але з розвитком мобільних пристроїв атаці піддалися смартфони і планшетні комп’ютери. Такі атаки можуть бути як навмисними, так і випадковими. Вони як і раніше залишаються найбільшою загрозою для мобільних пристроїв. В ході подібної операції зловмисник збирає секретну інформацію з пристрою або з мережі.

6) Загрози цілісності даних. Мета цього шахрайства – порушити роботу організації або отримати фінансову вигоду. Полягає у спробах зловмисників змінити або пошкодити персональні дані власника мобільного пристрою [2].

Незважаючи на удосконалення технологій для захисту даних загрози для мобільних пристроїв зростають, адже різноманітні віруси та програми також розвиваються та удосконалюються. Тож потрібно бути обережними і фільтрувати те що надходить у телефон та те, що ви надсилаєте іншим. Хтозна, можливо хтось пробрався у ваш телефон вже сьогодні.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

  1. Використання смартфонів в Україні. Київ, 2016. URL: http://lead9.com/slide/slide.pdf
  2. В.Н. Федорченко, И.В. Гензерский, Н.Ю. Шевякова Анализ угроз для мобильных устройств и способов их защиты. Системи обробки інформації. Харків, 2011. №7 (97) СТ. 68–71.

6 Replies to “Чернега А.В. “ЗАГРОЗИ ДЛЯ МОБІЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ””

  1. На мою думку стаття є досить інформативною і актуальною в наш час. Адже з розвитком технологій розвиваються кібер загрози. Посилюється “вплив” сучасних гаджетів на людину, посилюється залежність. І зловмисники цим користуються. І тут в дію вступає “соціальна інженерія”.

  2. Написано все зрозуміло, мені подобається. Дійсно мобільні пристрої є великою загрозою для нас.

  3. Стаття гарна але хотілось би дізнатись які віруси існуть на телефоні і чи відрізняються вони від вірусів на компьютері

  4. Статя написана повноцінно, можливе це моя придирка. Але хотілось побачити б хоч декілька речень про запобігання цих загроз.

    1. Дякую за коментар. Про запобігання цих загроз не написано, адже тема “Загрози для мобільних пристроїв”. Якби розглядати цю тему ширше, тоді можливо треба було б вказати, а так це коротка теза.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *