Дата зміни інформації:

Полякова О.В. “МОВИ ПРОГРАМУВАННЯ У НАШОМУ ЖИТТІ”

ІІ курс, факультет фізики, математики та інформатики

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 

Сьогодення неможливо уявити без використання комп’ютерних технологій. Проте мало хто замислюється над тим, що саме лягає в основу даних технологій. Кожна людина щодня, при роботі з різними технологіями, зустрічається з різними мовами програмування і навіть не один раз. Та більшість людей навіть не замислюються над тим до яких саме мов програмування вони звертаються у своєму повсякденному житті.

Мова програмування (англ. Programming language) – це штучна мова, створена для передачі команд машинам, зокрема комп’ютерам. Мови програмування використовуються для створення програм, котрі контролюють поведінку машин, та запису алгоритмів [1].

Як бачимо з визначення мова програмування призначена для створення програм за допомогою яких будуть виконуватись наперед записані алгоритми та буде контролюватись поведінка машини, тобто поведінка комп’ютера.

Найбільш популярними мовами програмування в наш час залишається Java (23% ринку). На другому місці – JavaScript (16%), третя – C# (15%) та інші [2].

Java (вимовляється Джава; інколи – Ява) – об’єктно-орієнтована мова програмування, випущена 1995 року компанією «Sun Microsystems», як основний компонент платформи Java. В офіційній реалізації Java-програми компілюються у байт-код, який при виконанні інтерпретується віртуальною машиною для конкретної платформи [3].

JavaScript – це мова програмування, що дозволяє зробити Web-сторінку інтерактивною, тобто такою що реагує на дії користувача.

JavaScript – об’єктно-орієнтована скриптова мова програмування і є діалектом мови ECMAScript [4].

C# (вимовляється Сі-шарп) – об’єктно-орієнтована мова програмування з безпечною системою типізації для платформи .NET [5].

Отже можна зробити висновок, що кожна мова програмування спрямована на покращення та полегшення роботи рядових користувачів з різними технічними засобами. Та хоч багато людей і не замислюються над тим що їм дають різноманітні мови програмування але все ж вони відіграють велику роль в житті кожного користувача.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Мова програмування [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F.
  2. Рейтинг мов програмування серед українських розробників [Електронний ресурс] // Базиленко Анна. – 24. – Режим доступу до ресурсу: http://watcher.com.ua/2017/01/24/reytynh-mov-prohramuvannya-sered-ukrayinskyh-rozrobnykiv/.
  3. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПЕРЕД ВИВЧЕННЯМ JAVA? [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://lgs.lviv.ua/shho-potribno-znaty-pered-vyvchennyam-java/.
  4. Мова JavaScript та її можливості [Електронний ресурс] // Петрішенко С. О.. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: https://sites.google.com/site/webtehnologiietawebdizajn/mova-javascript-ta-ieie-mozlivosti.
  5. Wikipedia [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikipedia.org/wiki/C_Sharp.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *