Дата зміни інформації:

Осипчук А.В. “ЗАСОБИ CMS ДЛЯ СТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИХ СИСТЕМ”

ІV курс, фізико-математичний факультет

Вакалюк Т. А., канд. пед. наук, доцент

Житомирський державний університет імені Івана Франка

Житомир

Вплив зростання обсягів даних та скорочення часу їх передачі не зовсім однозначне питання. Величезний обсяг циркулюючих у даний час відомостей все більше ускладнює знаходження і виділення потрібних та тих, що стосуються справи. Дані є одним з основних ресурсів зростання продуктивності. Більш ефективне використання відомостей необхідне для забезпечення продуктивності.

Інформаційна система є певним інструментом, за допомогою якого здійснюється обробка всіх отриманих відомостей. Основна функція інформаційної системи полягає в забезпеченні людей актуальними даними.

Одним з підвидів інформаційної системи є інформаційно-довідкова система. Інформаційно-довідкова система призначена для зберігання та видачі необхідних довідкових даних. Наприклад, розклад руху потягів, сайт навчального закладу, тощо. Основним завданням даної структури є збір, обробка для подальшого зберігання та надання відомостей користувачам по відповідних запитах.

Одним з основним прикладів інформаційно-довідкової системи є сайт, на якому можна отримати необхідні дані.

Для створення сучасних сайтів найчастіше використовують CMS. Система керування контентом (Content Management System – CMS) – інформаційна система або комп’ютерна програма, що використовується для забезпечення і організації спільного процесу створення, редагування і управління контентом (тобто вмістом). З їх допомогою досвідчений користувач легко може створити базовий веб-проект. Це базовий функціонал з готовими темами для оформлення, але за необхідності, можна створити додаткову сторінку вручну за допомогою HTML і CSS відредагувавши код.

Системи управління можуть бути платними і безкоштовними, а також з відкритим і закритим кодом. Платні системи, чого не має в безкоштовних, постійно забезпечені технічною підтримкою виробників, дані CMS постійно оновлюється, вдосконалюється. Також такі версії безпечніші, ніж безкоштовні. Але безкоштовні мають одну велику перевагу – за них не потрібно платити. CMS з відкритим кодом – це системи управління, що дають доступ до коду, а це дає можливість змінювати деякі можливості системи, розширювати її функціональність. А CMS з закритим кодом такої можливості не дає.

Найбільш популярними безкоштовними СMS є WoordPress, Joomla та Drupal.

 WoordPress – найпопулярніша безкоштовна CMS, має російську мову. Основне її призначення це створення блогів, але можливе й створення різних журналів, магазинів, просто сайтів. Дана CMS дуже легко встановлюється. Вона має відкритий код, тобто якщо щось не подобається або є бажання змінити, то це легко зробити маючи початкові знання в програмуванні. Для неї написано багато додаткових модулів і зроблено багато шаблонів. Це ідеальний варіант для новачків.

Joomla – не менш популярна CMS. При початковій установці містить мінімальний набір необхідних інструментів, які кожен доповнює за власним бажанням, а це економить місце на хостингу і не перевантажує сервер. Містить багато мовних пакетів. На її базі створюються як невеликі, так і величезні проекти, які мають великий функціонал. Встановлення системи автоматизоване та просте. Має багато модулів, більш універсальна, з її допомогою можна легко створити багатофункціональний сайт, фото і відео галереї, дошки оголошень, соціальну мережу .

Drupal – набираючи популярність система. Головна перевага в тому що, вона має досить багато шаблонів. Трохи складніша у використанні, але гнучка CMS. Встановлення системи не викликає багато проблем, але новачкам потрібно більше часу, щоб розібратися з даною CMS, для інтеграції шаблонів знадобляться початкові знання програмування. Також для роботи з даною CMS необхідне досить непогане знання англійської мови, бо багато документації на її модулі не переведено. Має меншу кількість розроблених модулів, але краще підійде для створення блогів, форумів.

Отже, інформаційно-довідкова система зараз є дуже великим помічником для навчання і пошуку відомостей у світі інформаційних технологій. Засобів СMS для створення інформаційно-довідкових систем є велика кількість. Кожен з них має свої переваги і недоліки, тому кожному користувачу необхідно самому підбирати, те що йому потрібно.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

  1. Василів В. Б. Інформаційні системи в менеджменті. – Р.: НУВГП, 2008. – С. 167.
  2. Создание Web-страниц и Web-сайтов. Самоучитель : [учеб. пособие] / под ред. В. Н. Печникова. – М.: Изд-во Триумф, 2006. – С. 464.
  3. Блюмин А.М. Проектирование систем информационного, консультационного и инновационного обслуживания: учебное пособие / А. М. Блюмин, Л. Т. Печеная, Н. А. Феоктистов. – СПб.: Дашков и К, 2010. – С. 352.
  4. Інформатика [Електронний ресурс]. – Точка доступу URL : https://stboinf.wordpress.com/2013/03/12– Назва з екрана.
  5. Борисенко А.А. Web-дизайн. Просто как дважды два. – М.: Эксмо, 2008. – C. 320.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *