Дата зміни інформації:

Кагал О.О. “ВИКОРИСТАННЯ МОНОБЛОКІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ”

IV курс, факультет фізики, математики та інформатики

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 

Сучасні стандарти освіти орієнтовані на потребу у підготовці фахівців з вільним володінням комп’ютерними технологіями та інформаційною грамотністю відповідного рівня, яка не обмежується лише вмінням знаходити дані, а і обробляти та зберігати їх.

Сучасне робоче місце викладача вже повинно включати в себе інтерактивну дошку, проектор, портативний комп’ютер (ноутбук) та акустична система з периферійними пристроями – що варто брати комплектом.

Якщо з робочим місцем викладача все надзвичайно просто, то найбільше запитань викликає оснащення робочих місць студентів в кабінеті інформатики.

Давайте для початку визначимося – стандартне забезпечення кабінету:

  • Стаціонарний комп’ютер звичайний
    • Міні-ПК
    • Моноблок (все в одному)
  • Портативний комп’ютер – ноутбук
    • Трансформер (ноутбук-планшет)

Під час вибору робочих станції, для забезпечення роботи комп’ютерного класу та адміністративних підрозділів факультету дошкільного виховання УДПУ імені Павла Тичини,  ми зупинилися на моноблоках моделі:

  1. Impression Studio AL 0315.
  2. Asus ET2013IUKI-B037M (90PT00E100337VZ).

Моноблок (грец. Μονος – один) – тип техніки, що поєднує кілька пристроїв в одному корпусі, застосовується для зменшення займаної обладнанням площі, спрощення збірки кінцевим користувачем, надання естетичного вигляду.

Моноблоки в комп’ютерних технологіях сьогодні розуміють (англ. All-in-one PC) представляють собою РК-монітор, ззаду якого знаходиться системний блок. У 70-х – 80-х роках минулого століття клавіатура також часто була в моноблоці, а системний блок знаходився нижче монітора.

Застосування моноблоків в комп’ютерних технологіях практикується вже давно, хороші приклади – це комп’ютер Apple II, випускався в форматі «друкарська машинка», Apple Macintosh об’єднував в собі системний блок і монітор, і комп’ютер IBM PC 5150. Інтерес до моноблоків майже пропав до появи РК моніторів, малі розміри екрану і можливість компактно з’єднувати продуктивну обчислювальну техніку дозволили проводити моноблочні комп’ютери.

Переваги – гарна компактність, зменшення кількості проводів, простота установки, естетичність. Недоліки – ціна вища, ніж у звичайного персонального комп’ютера з такими ж параметрами, немає можливості модернізації або вона трудомістка, немає можливості швидкої заміни зламаних елементів. Компанії, які виготовляють моноблоки: Acer, Apple, Asus, Hewlett-Packard, Prestigio, Sony, MSI, Dell, Lenovo, Gateway, ICL, Kraftway, Samsung, Bilteh.

З технічними характеристиками більш тедально можна ознайомитись на сайті виробника:

Технічні характеристики Asus ET2013IUKI-B037M: https://www.asus.com/ua/All-in-One-PCs/ET2013IUKI/

Технічні характеристики Impression Studio AL 0315: http://impression.ua/monobloki-all-in-one/impression-studio-al-0315

В результаті використання вищезгаданих пристроїв, нами було відмічено досить високу ефективність та продуктивність у застосування даних пристроїв в організації навчального процесу, з використанням усіх їхніх переваг.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Компьютер All-in-one ASUS ET2013IUKI-B037M (90PT00E100337VZ) [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/all_in_one_asus_et2013iuki-b037m.html.
  2. Impression Studio AL 0315 [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://impression.ua/monobloki-all-in-one/impression-studio-al-0315.
  3. Какой моноблок выбрать? Что надо знать, прежде чем купить [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://answit.com/kak-vyibrat-monoblok/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *