Дата зміни інформації:

Яркова А. С. “ОГЛЯД ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОБЛЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ТА ПЕРСПЕКТИВ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ”

ІV курс, фізико-математичний факультет

Дегтярьова Н.В., канд. пед. наук

Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка

Суми

Практичне застосування інтелектуальних систем розпочалось з розробки програми для вирішення математичних завдань, доказу теорем, шахових ігор. Наразі багато первинних ідей штучного інтелекту реалізовано в спеціальних технологіях, які ввійшли в наше повсякденне життя і сприймаються як належне, пройшовши декілька стадій модернізації і ставши «схожими» на людей не лише «інтелектуально» але й за зовнішніми параметрами.

Штучний інтелект – це штучно створена система, здатна знаходити рішення поставлених перед нею задач не за допомогою наперед заданого алгоритму, а за допомогою власного досвіду, тобто може сама знаходити алгоритм рішення [1, c. 57].

Системи штучного інтелекту – це комп’ютерні системи, засновані на моделюванні діяльності людського мозку.

Основні направлення розвитку системи штучного інтелекту:

  1. Машинний зір (розпізнавання образів).
  2. Сприймання природних мов (розпізнавання образів).
  3. Експертні системи.
  4. Системи які здійснюють самонавчання (розпізнавання образів).

Методи штучного інтелекту все частіше використовуються для аналізу вихідних текстів і розуміння їхнього змісту, управління вимогами, виробленням специфікацій, проектування, кодогенераціі, верифікації, тестування, оцінки якості, виявлення можливості повторного використання, вирішення завдань на паралельних системах тощо.

Дуже важливими є розробки медичних систем, які консультують лікарів в екстрених ситуаціях, роботів-маніпуляторів для виконання точних дій в ході хірургічних операцій [4].

Система Smart House виконує об’єднання різнорідних мереж та систем автоматизації будівлі з системами високошвидкісного доступу до інформаційних ресурсів, формує комунікаційні інтерфейси між підмережами, в тому числі із користувачем будівлі чи оператором послуг, що дозволяє за допомогою телекомунікаційних технологій створити єдину інтегровану мережу електронних комунікацій будинку, зв’язану через захищені канали із зовнішніми (віддаленими) сервіс-провайдерами та джерелами інформації [2, c. 22-25].

Зараз у світі почали використовувати Smart розетки з можливістю підключення до Wi-Fi мережі можна відзначити: розетки BroadLink, D-Link Wi-Fi Smart Plug, а також смарт-розетку компаній SonoFF. З допомогою цих пристроїв є можливим вмикати або вимикати будь-який електроприлад, регулювати час його включення/вимикання, знаходячись поза межами домівки [3].

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Бессмертный И. А. Искусственный интеллект / И. А. Бессмертный – СПб: СПбГУ ИТМО, 2010. – С. 57
  2. Кравчук С. О. Застосування телекомунікаційних технологій в структурі «Розумного будинку» / С. О. Кравчук // Система обробки інформації, 2016, випуск 1 (147) – С. 22-25
  3. Техніка розумного будинку: майбутнє, яке вже настало Ел. ресурс. – Режим доступу: https://ukr.media/science/312509/
  4. Циганов О. В. Основи проектування систем штучного інтелекту / О. В. Циганов – Одеса: Наука і техніка, 2006. –   С. 109

One Reply to “Яркова А. С. “ОГЛЯД ДОСЛІДЖЕНЬ ПРОБЛЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ТА ПЕРСПЕКТИВ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ””

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *