Дата зміни інформації:

Ткачук В.В. “C# І ПЛАТФОРМА .NET”

ІV курс, факультет фізики-математика та інформатики

Троян С.О., викладач

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

На сьогоднішній момент мова програмування C# один з найпотужніших, що швидко розвиваються і затребуваних мов в ІТ-галузі. На даний момент на ній пишуться найрізноманітніші програми: від невеликих десктопних програмок до великих веб-порталів і веб-сервісів, які обслуговують щодня мільйони користувачів.

У порівнянні з іншими мовами C# досить молода мова програмування, але в той же час вона вже пройшов великий шлях. Перша версія мови вийшла разом з релізом Microsoft Visual Studio.NET в лютому 2002 року. Поточною версією мови є версія C# 7.0, яка вийшла в 7 березня 2017 року разом з Visual Studio 2017.

C# є мовою з Сі-подібним синтаксисом і близький в цьому відношенні до C ++ і Java. Тому, якщо ви знайомі з одним з цих мов, то опанувати C# буде легше.

C# є об’єктно-орієнтованою і в цьому плані багато перейняла у Java і С ++. Наприклад, C# підтримує поліморфізм, успадкування, перевантаження операторів, статичну типізацію. Об’єктно-орієнтований підхід дозволяє вирішити завдання з побудови великих, але в той же час гнучких, масштабованих і розширюваних додатків. C# продовжує активно розвиватися, і з кожною новою версією з’являється все більше цікавих функціональностей як, наприклад, лямбда, динамічне зв’язування, асинхронні методи.

Роль платформи .NET

Коли говорять C#, нерідко мають на увазі технології платформи .NET (WPF, ASP.NET). І, навпаки, коли говорять .NET, нерідко мають на увазі C#. Однак, хоча ці поняття пов’язані, ототожнювати їх невірно. Мова C# була створений спеціально для роботи з фреймворком .NET, проте саме поняття .NET дещо ширше.

Якось Білл Гейтс сказав, що платформа .NET – це найкраще, що створила компанія Microsoft. Можливо, він мав рацію.

Нерідко додаток, створене на C#, називають керованим кодом (managed code). Що це означає? А це означає, що для цієї програми створено на основі платформи .NET і тому керується загальномовним середовищем CLR, яке завантажує додаток і при необхідності очищає пам’ять. Але є також додатки, наприклад, створені на мові С ++, які компілюються не в спільну мову CIL, як C# або VB.NET, а в звичайний машинний код. В цьому випадку .NET не керує додатком.

У той же час платформа .NET надає можливості для взаємодії з некерованим кодом. Ми поряд зі стандартними класами бібліотеки .NET можемо також використовувати збірки COM.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

  1. Введение в C# [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://metanit.com/sharp/tutorial/1.1.php.
  2. C Sharp [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://ru.wikipedia.org/wiki/C_Sharp.
  3. C# Guide [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/csharp/.
  4. Начало работы. Visual Studio [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://metanit.com/sharp/tutorial/1.2.php.
  5. C Sharp [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://lurkmore.to/C_Sharp.

3 Replies to “Ткачук В.В. “C# І ПЛАТФОРМА .NET””

  1. Так, відсутній висновок, та дана стаття є дуже цікавою та корисною для людей. котрі хочуть пов’язати своє життя з програмуванням та мовою С# вцілому.

  2. В тексті є синт. помилка “Нерідко додаток, +створене+ на C#, називають керованим кодом (managed code).”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *