Дата зміни інформації:

Чернега А.В. “ВПЛИВ СОЦМЕРЕЖ НА ПСИХІКУ СТУДЕНТА”

Ι курс, факультет фізики, математики та інформатики

Ткачук Г.В., канд. пед. наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Умань

 

В сучасному світі інформаційних технологій важко уявити своє життя без смартфонів, комп’ютерів, планшетів. За тиждень людина отримує стільки інформації, скільки, два століття назад, люди отримували за все своє життя. Незалежно від того, де ми знаходимось – чи то в громадському транспорті, чи в кафе, чи навіть в навчальному закладі – всюди можна побачити людей з певним гаджетом, особливо це стосується молоді. В Україні 91% молодих людей користуються соціальними мережами, витрачаючи в середньому дві години на день для здійснення різних видів діяльностей: публікування дописів, обмін фото, читання дописів друзів тощо [1].

Серед цієї молоді переважну більшість складають студенти, психіка яких залежить від їхніх емоцій, почуттів, які збагачують внутрішній світ, роблять сприйняття яскравим і змістовним. Наукова спільнота дуже добре вивчила питання щодо фізіологічних порушень, які можуть виникати в організмі людини при отриманні різних емоцій і почуттів (зміна в роботі серця, дихання, залоз внутрішньої секреції), їх вплив на пізнавальні психічні процеси (на сприйняття, увагу, пам’ять, мислення тощо).

Соцмережа надає багато можливостей – зв’язок з рідними, близькими, які знаходяться в різних куточках земної кулі; необмежена кількість матеріалу на будь-яку тему; нові знайомства, ігри, розваги; навчання.

Поряд з позитивними сторонами соціальної мережі, є і негативні наслідки її використання. Спробуємо з’ясувати як соціальні мережі можуть впливати на психіку користувачів, особливо на ту вікову категорію, яка шукає свій шлях в житті, розвивається, навчається.

Окремі дослідники стверджують, що соцмережі можуть викликати більшу залежність, аніж такі звички як паління та вживання алкоголю. У 2011 р. науковці з Ноттингемського університету (Великобританія) Д.Кусс та М.Гріффітс проаналізували велику кількість досліджень в цій галузі і з’ясували, що залежність від соцмереж є психічним розладом і потребує професійної допомоги [3].

Ще одне дослідження, в якому взяли участь 7 тисяч людей у віці від 19 до 32 років, виявило, що користувачі, які проводять багато часу в соцмережах, частіше почувають себе соціально ізольованими. Їм бракує відчуття приналежності до соціуму, а також взаємодії з іншими людьми та повноцінних стосунків. У таких людей соцмережі витісняють особистісні стосунки і змушують їх почуватися самотньо [2].

Соцмережі багато в чому можуть допомогти, але поряд з цим їх використання може вплинути на психічний стан. Людина, яка знаходиться постійно в мережі «відривається» від реального життя, частіше може мати поганий настрій, депресію, тривогу та погіршення сну. Звісно, це все негативно впливає на суспільну діяльність, розвиток, а також успішність людини загалом.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. 91% молодих українців користується соцмережами, але лише 10% цікавляться політикою. URL: https://espreso.tv/news/2017/11/23/
    /91_molodykh_ukrayinciv_korystuyutsya_socmerezhamy_ale_lyshe_10_cikavlyatsya_politykoyu_infografika. (дата звернення: 10.03.2018).
  2. Браун Д. Як соцмережі впливають на наш настрій, сон, психічне здоров’я і стосунки. URL: http://www.bbc.com/ukrainian/vert-fut-42693578. (дата звернення: 10.03.2018).

3. Daria J. Kuss, and Mark D. Griffiths Excessive online social networking: Canadolescents become addicted to Facebook? URL: http://sheu.org.uk/sheux/EH/eh294mg.pdf. (accessed: 10 March 2018).

6 Replies to “Чернега А.В. “ВПЛИВ СОЦМЕРЕЖ НА ПСИХІКУ СТУДЕНТА””

  1. Дана стаття чітко виражає думку автора. Чітко продуманий текст. Є думка багатьох вчених з різних країн.

  2. Дана стаття розповідає як про негативні так і позитивні впливи соціальних мереж. Присутні данні про проведення соціальних експерементів.

  3. В цілому стаття хороша, зрозуміла і ясна, але не має ссилки на дослідження. Також 2 джерело не знайдено

  4. Анастасія в свої статті вказала як саме соціальні мережі впливають на спихіку студента та як це може вплинути на настрій і здоров’я користувача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *