Дата зміни інформації:

Бицунь В. В. “ІНТЕРНЕТ-МЕДІА: ОСНОВНІ АСПЕКТИ”

ІІ курс, факультет фізики математики та інформатики

Науковий керівник:

Медведева М.О., кандидат педагогічних наук доцент

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

 

Інтернет – багатоаспектний медіа. Це означає, що він містить багато різних конфігурацій комунікації. Його різноманітні форми демонструють зв’язок міжособистісної комунікації та масової.

Інтернет-комунікація може набувати різних форм: від веб-сторінок, контрольованих основними медіаорганізаціями (приміром, інтернет-представництвами телеканалів чи газет), до інтернет-спільнот, зацікавленихякимись конкретними темами, й електронного листування між колегами та друзями. Всі ці комунікативні формиінтернету можна витлумачити як єдиний континуум.

Джерела повідомлень в інтернеті також різноманітні: від однієї особи в електронному листуванні до соціальних груп в інтернет-спільнотах та груп професійнихжурналістів на веб-сторінках. Відповідно, й самі повідомлення можуть мати як цілком традиційну для жанружурналістики форму новин чи статей, так і вигляд історій «з продовженням», створених протягом тривалогочасу багатьма людьми; це може бути і просто розмова міжгрупою користувачів якогось сайту чи форуму. Те ж саместосується й аудиторії цих повідомлень, що може варіюватися від однієї особи (адресата електронного листа) допотенційно мільйонів. До того ж представники аудиторії інтернет-повідомлень можуть змінювати свою роль зіспоживачів на виробників цих повідомлень.

Традиційні мас-медіа зазвичай встановлюють певні
вимоги та надають певні гарантії щодо правдивості їхньої інформації. В інтернеті такі гарантії значно проблематичніші. Зокрема, в інтернеті можлива ситуація, колиавтор того чи іншого повідомлення виявиться навіть нереальною особою, а просто комп’ютерною програмою.

Традиційні мас-медіа розв’язують проблему достовірності інформації через залучення до виробництвасвоїх повідомлень спеціалістів, на якихпокладають завдання перевіряти факти й відповідальність за їхнюправдивість. В інтернеті, залежно від форми комунікаціїта джерела повідомлень, рівень достовірності інформаціїможе суттєво варіюватися. Скажімо, ми можемо більшедовіряти інформації з офіційних веб-сайтів та менше – зінтернет-форумів з їхніми анонімними джерелами. Загалом в інтернеті є безліч сторінок, де джерело повідомленьзалишається споживачеві невідомим і не піддається встановленню. Відповідно, тягар прийняття рішень стосовнотого, чи певна інформація варта довіри, значною міроюперекладається на самого споживача.

Вікі – веб-сайт (або інша гіпертекстова збірка документів), що дозволяє користувачам змінювати самостійно вміст сторінок через браузер, використовуючи спрощену і зручнішу, порівняно зHTML, вікі-розмітку тексту[1].

Вікіпедія – загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія, якою опікується неприбуткова організація «Фонд Вікімедіа». Назва утворена від слів «вікі» та «енциклопедія». Засновниками Вікіпедії є Ларрі Сенгер та Джиммі Вейлз. Офіційне відкриття відбулося 15 січня 2001 року [2].

Завдяки співпраці такої великої кількості зацікавлених індивідуумів помилки, які допускають автори статей, дуже швидко виявляють і виправляють. Також, раз над кожною темою можуть працювати без винятку всі, хто в ній зацікавлений та з нею добреобізнаний, це забезпечує максимально деталізоване її висвітлення. Відповідно, результат цієї розгалуженої взаємодії – ресурс, значно ширший і досконаліший, ніж могла б забезпечити обмежена група експертів.

Кіберпростір – середовище (віртуальний простір), яке надає можливості для здійснення комунікацій та/або реалізації суспільних відносин, утворене в результаті функціонування сумісних (з’єднаних) комунікаційних систем та забезпечення електронних комунікацій з використанням мережі Інтернет та/або інших глобальних мереж передачі даних [3].

Початок XXI ст. відкрив нову епоху в комунікації.Сучасний споживач отримує новини миттєво, практично в режимі реального часу, й ці новини знаходять йоговсюди і приходять звідусіль. Це стало можливо з розвитком інтернету. Швидкісний і бездротовий інтернет зробив людину мобільним споживачем новин.

Отже інтернет-медіа – це швидкісний доступ до новин, що відбулись зовсім недавно та новини, які відбувались роками раніше.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

  1. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96
  2. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F
  3. https://zakon.rada.gov.ua/laws/term/39984?lang=uk

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *