Дата зміни інформації:

Мушенко К.О. “ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ”

ІІ курс, факультет початкової освіти,

Науковий керівник:

Усатюк Я.В., викладач кафедри інформатики і ІКТ

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

 

Швидкий розвиток інформаційно-комп’ютерних технологій веде до усвідомлення того, наскільки це зручно і скільки переваг  їх використання. Останнім часом впровадження хмарних технологій стрімко зростає, завдяки таким технологіям освіта стає ще доступніше, адже, вчитися можна скрізь, де ти  знаходишся.

Хмарні технології – це технології, що передбачають віддалену обробку та зберігання даних. Хмарні технології дозволяють використовувати програми без установки і доступу до особистих файлів з будь-якого комп’ютера, що має доступ до Інтернет мережі [3].

Загальною перевагою для всіх користувачів хмарних технологій є те, що отримати доступ до «хмари» можна не лише з ПК чи ноутбука, але також з нетбука, смартфона, планшета, тому що головною вимогою для доступу є наявність Інтернету. Слід зазначити, що доступ до хмари можуть мати одночасно тисячі людей, що мають права доступу.

Використання Інтернету, зокрема й хмарних технологій, у викладанні  дає змогу вчителю формувати спеціальні навички в школярів. Педагог отримує можливість широко застосовувати інформаційну технологію навчання, де засобом підготовки й передання даних школярам є комп’ютер [2].

Хмарні сервіси надають широкі можливості для створення різних навчальних ситуацій в яких учні можуть освоювати і відпрацьовувати навички необхідні в XXI столітті:

  • інформаційна грамотність;
  • мультимедійна грамотність;
  • організаційна грамотність;
  • розуміння взаємозв’язків;
  • комунікативна грамотність;
  • продуктивна грамотність [1].

 Вчителі можуть використовувати хмарні технології для дистанційного навчання, на уроках та позакласній діяльності, а також в методичній роботі.

В своїй роботі вчитель може використовувати різноманітні хмарні сервіси, такі як:

  • сервісів Тhinglink та LearningApps.org;
  • Сервіс Umaigra;
  • сервіси Google для створення блогів та ін [3].

Спрямування діяльності педагога до віртуалізації, використання хмарних сервісів та створення умов для формування мобільного учня дає підстави стверджувати, що учасники освітнього процесу отримають вільний доступ до різноманітних даних незалежно від матеріального становища, національності, місця проживання і стану здоров’я. Таким чином, хмарні технології спричинили справжню революцію в освіті, спонукають учнів та вчителів до самоосвіти і самовдосконалення.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Можливості використання хмарних технологій в освітній та соціальній сферах. Сабліна М.А. – ISSN On line: 2312-5829. Освітологічний дискурс, 2014.
  2. Любимова Е.В. Нужны ли облачные вычисления учителям и школьникам? [Електронний ресурс] : [Веб-сайт] – URL: http://ext.spb.ru/index.php/2011-03-29-09-03-14/131-edutech/2389-2013-02-21-07-15-03.html (дата звернення 26.03.2019)
  3. Використання хмарних технологій. – [Електронний ресурс] : [Веб-сайт] – URL: www.com.ua (дата звернення 26.03.2019)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *