Дата зміни інформації:

Осипчук А.В. “MICROSOFT LIVE@EDU – ХМАРНИЙ СЕРВІС НАВЧАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ”

1 курс магістратури, фізико-математичний факультет

Науковий керівник:

Вакалюк Т. А., кандидат пед. наук, доцент,

 доцент кафедри прикладної математики та інформатики,

Житомирський державний університет

імені Івана Франка

 

Microsoft Live@edu є однією з найбільш популярних систем сервісів на основі технологій хмарних обчислень, що можна використовувати в навчальному процесі.

Активний розвиток хмарних технологій дає можливість сформулювати «хмарний інструментарій» сучасного вчителя. Цей інструментарій може включати в себе як звичайні хмари, агрегатори облікових записів, хмарні офісні програми, хмарні презентації, графічні хмарні сервіси і т. д.

Для початку сформулюємо можливості, що надають хмарні сервіси в навчальному процесі:

  • Можливість для вчителів і учнів спільно працювати та використовувати документи різних видів та призначення.
  • Можливість організовувати інтерактивні заняття і колективне викладання.
  • Можливість виконувати учням самостійні роботи, або колективні проекти, не звертаючи увагу на такі обмеження як розмір класу чи час уроків.
  • Можна організовувати різні види контролю.
  • Нові можливості для досліджень.
  • Переміщення в хмару систем управління навчання (наприклад Moodle).
  • Можливість взаємодіяти і проводи спільну роботу в колі друзів і ровесників не залежно від їх місцезнаходження.

Отже, розглянемо Microsoft Live@edu, Office 365 відносить до окремої категорії S + S (софт плюс послуга). Поєднує локальну установку програмного забезпечення з хмарними технологіями. Основне призначення функціоналу для комунікації і ведення документообігу всередині компанії. Це безкоштовна електронна пошта і система миттєвого обміну повідомленнями, організації відеоконференцій та голосового чату, а також перегляд та редагування документів в мережі.

За допомогою даного сервісу вчителі та учні можуть спільно працювати на завданнями та груповими проектами. Розглянемо які компоненти надаються в безкоштовному плані.

Microsoft Teams – доступні розмови, вміст і програми. Викладачі можуть створювати класні кімнати для співпраці, приєднуватися до професійних спільнот і спілкуватися з колегами в одному розташуванні Office 365 Education.

Веб-версії Word, PowerPoint, Excel, OneNote і Outlook.

Microsoft OneNote – можна створювати нотатки і організовувати власну інформацію.

Microsoft Exchange – можна швидко обмінюватися повідомленнями та працювати спільно над проектами, одразу ж коментувати і виправляти.

Microsoft OneDrive – файловий хостинг, дозволяє зберігати файли, або інші дані, можна синхронізувати з ПК або іншим пристроєм.

Microsoft SharePoint – можна легко створювати сайти, блоги, які допомагають легко організувати спільну роботу.

Skype – програма для телефонних та відеовикликів, дає можливість організовувати різного роду конференції.

Microsoft Sway – можна легко створювати інформаційні бюлетні, презентації та документи, велика кількість інструментів, дає можливість зробити щось цікаве та оригінальне.

Microsoft Forms – створення тестів з автоматичним оцінюванням, можна робити різного типу запитання.

Microsoft Stream – можна легко створювати та редагувати відео, ділитися ним з друзями та вчителями.

Microsoft Flow – дає можливість автоматизувати робочі процеси між програмами, службами та онлайн-сервісами.

Microsoft School Date Sync – дає можливість автоматично створювати групи класів, для кожної групи, створюються власні параметри, надавати спільним доступ до сервісів Microsoft, при чому з’єднання захищається і є безпечним, можна налаштувати синхронізацію.

Отже, безкоштовні веб-сервіси – це чудовий старт для вчителів, які бажають зробити навчання більш доступним, різноманітним, цікавим та сучаснішим.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Мультиурок [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : https://multiurok.ru/files/ispol-zovaniie-oblachnykh-tiekhnologhii-v-obrazo-1.html
  2. Навчальний ресурс [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : http://wiki.vspu.ru/users/anuteek/my_project.
  3. Лайфхакер [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL : https://lifehacker.ru/2017/08/13/best-cloud-storage-services/.
  4. Вакалюк Т. А. Можливості використання хмарних технологій в освіті / Т. А. Вакалюк // Актуальні питання сучасної педагогіки. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Острог, 1-2 листопада 2013 року). – Херсон : Видавничий дім «Гельветика», 2013. – C. 97–99.
  5. METOD-KOPILKA [Електронний ресурс]. – Режим доступу : URL :https://www.metod-kru/primenenie_oblachnyh_tehnologiy.html– Назва з екрана.
  6. Вакалюк Т. А. Огляд існуючих моделей хмарних послуг для використання у вищих навчальних закладах / Т. А. Вакалюк // Тези доповідей VIII Міжнародної науково-технічної конференції «Інформаційно-комп’ютерні технології – 2016» (22–23 квітня 2016 р.). – Житомир : ЖДТУ, 2016. – С. 215-217.
  7. Вакалюк Т. А. Хмарні технології в освіті: навчально-методичний посібник для студентів фізико-математичного факультету / Тетяна Анатоліївна Вакалюк. – Житомир: вид-во ЖДУ, 2016. – 72 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *