Дата зміни інформації:

Беркут І.І. “МОДЕЛЬ ПРОГРАМНОГО ЗАСОБУ «ASMT»”

Ⅰ курс (магістратура), факультет фізики, математики та інформатики  

Науковий керівник:

Ткачук Г.В., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет

 імені Павла Тичини

 

Швидке та розгорнуте вирішення математичних завдань – мрія кожного учня, студента, математика. В наш час створено велику кількість програм, що вирішують математичні задачі. Більша частина математичних програм потребує точного вводу завдання, вирішує обмежену кількість задач та надає необґрунтовану відповідь.

З цією метою спроектовано автоматизовану систему вирішення математичних задач – ASMT (Automatic system for mathematic tasks). Система спрямована на отримання завдань, їх подальшу обробку, вирішення, оформлення та відправлення замовнику кінцевого результату.

На першому етапі моделювання програмного засобу для ефективного проектування системи розроблено діаграму класів, яка наочно показує структуру майбутнього програмного засобу (рис.1).

В діаграмі класів визначено такі сутності:

  1. Client (Замовник) – відповідає за атрибути клієнта, за допомогою яких можлива подальша робота з системою.
  2. The site (Сайт) – виступає інтерфейсом системи для замовника, а саме надає можливість приймати та відправляти математичні завдання в систему, отримувати оформлену відповідь і надсилати її замовнику.
  3. Center for information conversion (Центр перетворення інформації) – виконує функції обробки та перетворення завдань на математичну мову з подальшою відправкою до математичної програми; отримує, оформляє і перекладає вирішене завдання на мову замовника; відсилає оформлене завдання на сайт.
  4. Mathematical program (Математична програма) – виконує функцію вирішення математичних задач.
  5. Developer (Розробник) – підтримує та оновлює систему.
  6. Statistics (Статистика) – зберігає та групує інформацію про замовлення та помилки, які можуть виникнути в разі збою системи.

На наступних етапах відбудеться розробка технічного завдання на програмне забезпечення, окремих компонентів системи, вибір хостингу для розміщення сайту та вирішення інших організаційних і виробничих питань.

Аналітичне прогнозування результатів розробки вказує на те, що автоматизована система вирішення математичних задач ASMT може значно заощадити час, зробити найскладніші математичні розрахунки та надати обґрунтовану математичну підтримку.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

  1. Вибрані питання комп’ютерних систем та мереж : навчальний посібник / укладач: Г. В. Ткачук. Умань : ВПЦ «Візваві», 2018. 130 с.
  2. Технології розробки веб-додатків : навч. посібн. / укладачі: Г. В. Ткачук, Н. М. Стеценко, В. П. Стеценко. Умань : ВПЦ «Візаві». 2017. 153 с.
  3. Ткачук Г. В. Інформатика та інформаційно-комунікаційні технології навчання : навч.-метод. посібн. Умань : ВПЦ «Візаві», 2016. 150 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *