Дата зміни інформації:

Кулик О.А. “ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА В СУЧАСНОМУ СВІТІ”

ІІІ курс, факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Усатюк Я.В., викладач кафедри інформатики і ІКТ

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

 

Інформатизація суспільства зумовлює необхідність застосування мультимедійних технологій в освіті, яка готує кваліфіковані кадри для всіх сфер і галузей суспільного життя. В епоху інформатизації суспільства помітно зростає роль освіти, оскільки з усіх соціальних інститутів саме освіта є основою його соціально-економічного і духовного розвитку. Очевидно, що впровадження мультимедійних технологій в освіту вимагає відповідності професійної підготовки вчителів сучасному рівню інформатизації суспільства. Тому однією з глобальних цілей інформатизації освіти є вміння всіх користувачів безпечно користуватися мережею Інтернет та захищати свої дані.

 Інтернет – це велика, розгалужена (розподілена) мережа, що включає комп’ютерні вузли, розміщені у світі [1]. На сьогоднішній день Інтернет «захопив» весь світ, без нього сучасне суспільство просто не представляє своє існування. В подальшому людство стане ще більш Інтернет-залежним, адже всі паперові документи замінюються електронними варіантами, створюється багато баз даних з конфіденційними даними людини. Через це, безпека користувача в мережі Інтернет повинна буду на першому місці.

Багато хто з користувачів мережі Інтернет нехтує цією безпекою до того часу, поки сам не відчує наслідки цього нехтування. Зловмисники різними способами хочуть дізнатися інформацію про користувача, а саме їм цікаві: паролі від соціальних мереж, номер банківської картки, а також паролі від онлайн гаманців. Кількість зловмисників які цікавляться паролями від онлайн гаманців зросло після неймовірного підняття курсу криптовалюти під назвою «Біткоін». Працюючи в мережі Інтернет користувач не повинен: заходити на підозрілі сайти, авторизуватися на таких сайтах через свою сторінку з соціальних мереж, ні в якому разі не вводити дані своєї банківської картки, або онлайн гаманця, також небезпечно завантажувати підозрілі файли з невідомих сайтів. Адже ці файли можуть виявитися вірусами.

Комп’ютерні віруси можуть бути різного характеру. Зараз великої масштабності набули майнинг-віруси, ці віруси навантажують першим чином центральний процесор та відеокарту, через це комп’ютер стає повільнішим. Такі віруси зловмисники використовують для заробітку на криптовалютах. Також дуже небезпечними є троянські програми, хробаки та бекдор вірус, який надає зловмиснику віддалений доступ до комп’ютера користувача. Багато хто з користувачів вважає, що сучасні антивірусні компанії самі створюють віруси, для того щоб їхній продукт купували. Але як стверджує українська антивірусна компанія Zillya у своїх відеоуроках, що це неправдива інформація, адже у робітників цієї компанії навіть фізично не вистачить часу на створення цих вірусів. Один із робітників антивірусної компанії Zillya говорить, що кожного дня на перевірку, щодо безпечності, надходить близько 50 000 файлів [2].

Щодо безпеки в соціальних мережах, потрібно використовувати надійні паролі, не бажано реєструватися у всих соціальних мережах які вам відомі, адже велика кількість користувачів використовує однакові паролі до всих акаунтів, через це зловмисник, дізнавшись ваш пароль від однієї соціальної мережі, може використати цей пароль для авторизації на іншому сайті.

Дуже небезпечними в мережі Інтернет є зловмисники, які використовують знання психології людини на свою користь, це може бути як матеріальна користь, так і моральна. Наприклад це може бути відкриття посилання на якому буде зображений логотип вашого банку, і буде написана наступна інформація: «Ваша банківська картка заблокована, щоб розблокувати її, введіть код картки та CVV2 код, який знаходиться на зворотній частині картки». Звичайно обізнаний користувач зрозуміє, що це неправдива інформація, але багато хто навіть і не догадається про це і в паніці введе ці дані.

Кожен користувач повинен бути обізнаним з безпекою в мережі. Він повинен бути уважним працюючи в Інтернеті. Для своїх сторінок в соціальних мережах використовувати тільки складні паролі, щоб пароль був справді надійним, можна скористатися програмою для генерації паролю.

СПОСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Загальна характеристика Інтернету. URL: http://buklib.net/books/23130/. (Дата звернення: 26.03.2019)
  2. Сич О. Prometheus. Курс: Основи інформаційної безпеки. URL: https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/courseware/fad627e82a37452ab101960b5acc051a/373999874cf2462dba989e3aa36241dc/. (Дата звернення: 26.03.2019)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *