Дата зміни інформації:

Марченко Т. М. “ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ MICROSOFT EXCEL ПРИ ОПРАЦЮВАННІ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ”

641 група,  факультет, природничо-географічний факультет

Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка

Науковий керівник:

Дегтярьова Н.В., кандидат педагогічних наук

доцент кафедри інформатики

 

Проведення дослідження на тему «Хімічний склад поверхневих вод ставків в умовах антропогенного навантаження» здійснюється в межах кваліфікаційної роботи. Після проведення певного вивчення необхідно побудувати градуювальник графік. Для побудови різноманітних графіків застосовують комп’ютерні програми. Здебільшого використовується програма Microsoft Excel, бо вона є досить простою і входить до пакету програм Microsoft Office. Дослідження відбувалося з дотриманням необхідних вимог до опису статистичного опрацювання результатів [3].

Таблиці Microsoft Office Excel – це засіб створення і опрацювання табличних даних і документів, яка дає змогу не тільки автоматизувати розрахунки, але й візуалізувати отримані результати.

Для застосування даної програмі у природничих науках, а саме хімії необхідно задати вихідні дані . У хімії, якщо точки не лежать на прямій, то їх виключають, асимілюють і проводять пряму приблизно, щоб відстань між точками і прямою була однакова. У програмі Excel ця функція виконується автоматично, необхідно лише задати параметр.

Рис.1. Залежність оптичної густини (у), від концентрації (х).

         На графіку(Рис. 1) зображено залежність оптичної густини (у), від концентрації (х). Результати були отримані в ході експериментальної роботи.

Для побудування точок було взято відповідну залежність. Показники були занесені у таблицю створену в середовищі Microsoft Excel та побудували графік. Відразу з’явилася крива. Але для того, щоб зробити висновок отриманих результатів необхідна лінійна залежність. Параметр, що дав можливість точно, а головне легко це зробити є лінія тренду.  Лінії тренду є геометричним відображенням середніх значень показників, отримане за допомогою будь-якої математичної функції.

Таким чином застосування окремих функцій табличного процесора позбавляє фахівців різних галузей від рутинної роботи. Будування графіків відбувається більш точно та автоматично.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Кригін С. В. Навчально-практичний посібник. Microsoft Office Excel, Новгород. 2011, 72 с.
  2. Уваров О. В. Електронний посібник Харківський національний технічний університет. 2012. URL: https://learn.needfordata.ru/excel (дата звернення 04.03.2019)
  3. Degtyareva Nelya. Features of the Use of Complex Tasks For Practical Work in the Process of Studying Computer Science in High School (Description of the Results of the Dissertation Experimental Part). Zhurnal ministerstva narodnogo prosveshcheniya 2014 №2 2 Р. 75-82

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *