Дата зміни інформації:

Осіпенко В. Ю. “ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТІ НА ПРИКЛАДІ СЕРВІСІВ GOOGLE APPS”

ІІ курс, факультет фізики, математики та інформатики

Науковий керівник:

Медведєва М.О., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

 

Останнім часом широко стали використовувати хмарні технології. Їх застосовують у всіх сферах життя: уповсякденні, різних галузях науки, техніки та виробництва. Також вони знайшли своє місце й в освіті. Тож що собою являють хмарні технології?

Хмарні технології (англ. cloudcomputing) – це модель забезпечення повсюдного та зручного мережевого доступу на вимогу до загального пулу конфігуруємих обчислювальних ресурсів (наприклад, мереж передачі даних, серверів, пристроїв зберігання даних, додатків і сервісів – як разом, так і окремо), які можуть бути оперативно надані і звільнені з мінімальними експлуатаційними витратами і / або зверненнями до провайдера [1].

Хмарні технології мають свої:

Переваги:

  • Економія.
  • Мобільність.
  • Експлуатація.
  • Мультиплатформеність.
  • Швидкість установки.
  • Гнучкість.
  • Масштабованість.

Недоліки:

  • Безпека.
  • Залежність від якості інтернет-з’єднання.
  • Залежність від провайдера.
  • Обмеження можливості настройки [2].

Найбільш розповсюдженими сервісами хмарної технології є GoogleApps.

GoogleApps – це набір додатків для бізнесу від компанії Google. Включає в себе поштовий сервіс з розширеними можливостями і інший корисний функціонал для оптимізації бізнес-процесів [2].

В нього входять такі сервіси: Gmail пошта, Googleдиск, Офісні веб-додатки GOOGLE, ZygoteBody, GoogleMaps та інші. Їхні можливості можна використовувати у навчанні:

Gmail пошта – це поштовий сервіс, який можна використати для спілкування, надсилання викладачеві домашнього завдання і повідомлення новин.

Google диск – це сервіс для зберігання файлів в Інтернеті, загальний доступ до них і спільне редагування. Він має переваги над фізичними носіями інформації,тому що їх можна загубити. А за допомогою цього додатка, при наявності Інтернету, на будь-якому комп’ютері можна користуватись потрібними файлами.

Офісні веб-додатки GOOGLE – в нього входять Google Документи, Таблиці та Презентації – це пакет офісних веб-додатків, інтегрований з Google Диском. З його допомогою можна створювати та редагувати документи онлайн іпрацювати над ними в групах. Також у них є функція для коментування, завдяки якій учасники проекту можуть спілкуватись або педагог оцінювати роботу.

ZygoteBody – цей сервіс буде корисний на уроках біології, він допоможе вивчити анатомію людини.

GoogleMaps – це безкоштовний картографічний сервіс, а також набір додатків, побудованих на основі цього сервісу й інших технологій Google. Його можна застосувати при вивченні географії та астрономії.

Отже, хмарні технології широко використовуються в освіті. Наприклад, GoogleApps онлайн сервіси можна використовувати в загальному навчанні, а також для вивчення окремих предметів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Хмарні технології. Переваги і недоліки. URL: https://valtek.com.ua/ua/system-integration/it-infrastructure/clouds/cloud-technologies
  2. Вакалюк Т.А.Хмарні технології в освіті: навч. посіб.Житомир: 2016. 72 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *