Дата зміни інформації:

Рибачок І. О. “АНАЛІЗ МОВ ВЕБ-ПРОГРАМУВАННЯ”

IV курс, природничо-географічний факультет

Науковий керівник:

Ткачук Г. В., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет

 імені Павла Тичини

 

На сьогоднішній день у розробників веб-сайтів є широкий вибір щодо того, яку мову (або технологію) використовувати для створення сайту. Згідно статистики, поданої на сайті компанії «ТМ» [1], популярними для веб-розробки є такі мови як Python, Java, C#, PHP, JavaScript, Go (рис.1).

Рис.1. Популярність мов програмування станом на 2018 рік

Проаналізуємо кожну з мов та виявимо їх особливості.

Python – інтерпретована об’єктно-орієнтована мова програмування високого рівня з строгою динамічною типізаціє. Сфера застосування: аналітика даних, веб-розробка, розробка програмного забезпечення, розробка ігр.

Java – об’єктно-орієнтована мова програмування, що використовується для веб-розробки, розробки програмного забезпечення для комп’ютерних та мобільних пристроїв.

C# – об’єктно-орієнтована мова програмування з безпечною системою типізації для платформи .NET. Мова C# має простий синтаксис, а об’єктно-орієнтовний підхід дає змогу розв’язувати задачі для побудови великих, і в той же час, гнучких і масштабованих додатків.

PHP – є однією з найпоширеніших мов, що використовуються у сфері веб-розробок. PHP є проектом відкритого програмного забезпечення. Сьогодні із застосуванням РНР написано більшу частину ресурсів в мережі Інтернет, до числа яких входять соціальні мережі baidu.com, , facebook.com. Ця мова наскільки проста в опануванні, що дасть змогу в швидкі терміни реалізувати проекти щодо створення порталів та сайтів будь-якої складності. За оцінками деяких спеціалістів, її використовують для написання 60% сайтів [2].

JavaScript – динамічна, об’єктно-орієнтована прототипна мова програмування. Найчастіше використовується для створення сценаріїв веб-сторінок, що надає можливість на стороні клієнта взаємодіяти з користувачем, керувати браузером, асинхронно обмінюватися даними з сервером, змінювати структуру та зовнішній вигляд веб-сторінки. За допомогою JavaScript можна створювати веб-додатки, серверні та мобільні додатки.

Go – це мова програмування з відкритим кодом, яка полегшує створення простого, надійного та ефективного програмного забезпечення. Перевагами використання цієї мови є статична типізація та ефективність, продуктивність та простота використання, високопродуктивна мережа та багатопроцесорність. Таким чином, ця мова включає всю легкість Python і ефективність та Java, щоб створити масштабовані додатки.

З аналізу зрозуміло, що кожна мова є своєрідною та призначена для розв’язку найрізноманітніших завдань. Вибір тієї чи іншої мови залежить від того, яка задача стоїть перед розробником і які функції для сайту потрібно реалізувати.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Тренды в языках программирования 2019. URL: https://habr.com/ru/post/431654/
  2. Особенности языка PHP и преимущества дистанционного изучения. URL: http://linuxgid.ru/osobennosti-yazyka-php-i-preimushhestva-distancionnogo-izucheniya/
  3. Вибрані питання комп’ютерних систем та мереж : навчальний посібник / укладач: Г. В. Ткачук. Умань : ВПЦ «Візваві», 2018. 130 с.
  4. Технології розробки веб-додатків : навч. посібн. / укладачі: Г. В. Ткачук, Н. М. Стеценко, В. П. Стеценко. Умань : ВПЦ «Візаві». 2017. 153 с.
  5. Ткачук Г. В. Інформатика та інформаційно-комунікаційні технології навчання : навч.-метод. посібн. Умань : ВПЦ «Візаві», 2016. 150 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *