Дата зміни інформації:

Хомяк М.О. “СПОСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОШУКОВИХ СИСТЕМ НА САЙТІ”

I

IV курс, природничо-географічний факультет

Науковий керівник:

Ткачук Г.В., кандидат педагогічних наук, доцент

Уманський державний педагогічний університет

 імені Павла Тичини

Пошукова система на сайті є зручною, оскільки користувачу не потрібно довгий час шукати потрібну інформацію. Натомість можна ввести ключові слова, визначити фільтри або критерії пошуку і знайти необхідну інформацію.

Є декілька способів використання пошукових систем на сайті:

1) використовувати вбудований в CMS-систему пошук;

2) інтегрувати форму пошуку від Google;

3) розробити власний скрипт для організації пошуку на сайті.

Використовувати вже готовий пошук (рис.1), з одного боку, можна, проте, якщо на сайті потрібно реалізувати пошук за певними критеріями або виключити з пошуку певні сторінки, тоді цей спосіб не зовсім вдалий. Крім того, вбудовані пошукові системи не завжди ефективно шукають інформацію на сайті і не мають можливості відфільтровувати її.

Рис. 1.  Вбудований в CMS-систему пошук на сайті

Другий спосіб є зручним для більшості розробників, оскільки в даному випадку не потрібно бути програмістом, щоб додати декілька рядків HTML-коду в документ. Проте, недоліком цієї системи є досить довгий час, який потрібен для індексації сторінок. Наприклад, сьогодні було додано 10 сторінок на сайт, проте система Google їх знайде не одразу, а лише на другий або на третій день, після того, як про індексує сайт. Те ж саме відбувається, якщо видалити деяку інформацію з сайту. Система Google буде її показувати, оскільки вона не була проіндексована.

Рис.2. Результати пошуку за допомогою вбудованої форми Google

Третій спосіб вимагає знання мов веб-програмування і є найбільш вдалим, оскільки власний пошук працює безпосередньо з своєю базою даних і зорієнтований лише на те, що в ній є (рис.3).

Рис.3. Розроблений пошук по сайту

В деяких випадках на сайтах використовуються як другий, так і третій або перший тип пошуку. Тобто, якщо користувач нічого не знайшов внутрішньою пошуковою системою, він може скористатись сервісом Google всередині сайту.

Таким чином, пошукова система на сайті є важливим елементом його структури та необхідна для надання зручності користування сайтом. Вона може бути розроблена та встановлена на сайті різними способами, проте їх інтеграція дає можливість використовувати різні засоби для пошуку інформації.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Вибрані питання комп’ютерних систем та мереж : навчальний посібник / укладач: Г. В. Ткачук. Умань : ВПЦ «Візваві», 2018. 130 с.
  2. Технології розробки веб-додатків : навч. посібн. / укладачі: Г. В. Ткачук, Н. М. Стеценко, В. П. Стеценко. Умань : ВПЦ «Візаві». 2017. 153 с.
  3. Ткачук Г. В. Інформатика та інформаційно-комунікаційні технології навчання : навч.-метод. посібн. Умань : ВПЦ «Візаві», 2016. 150 с.
  4. Ткачук Г. В. Особливості впровадження мобільного навчання: перспективи, переваги та недоліки. Інформаційні технології і засоби навчання. 2018. Том 64. №2. URL: https://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/1948.
  5. Приложения, которые напомнят принять лекарство. URL: https://lifehacker.ru/16-health-apps/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *