Дата зміни інформації:

Чернега А.В. “ПРОБЛЕМИ АНАЛІЗУ КОНТЕНТУ В СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ”

2 курс, факультет фізики, математики та інформатики
Науковий керівник:
Медведєва М.О., кандидат педагогічних наук, доцент
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Сучасний світ уже повністю увійшов у інформаційну епоху. Покоління 21 століття вже навіть не можуть уявити своє життя без засобів масової інформації. Все більше і більше людей переходять з паперових газет, книг на їхні електронні аналоги. Вам тепер не потрібно чекати тижнями, щоб дізнатися новини про свою родину яка живе далеко від вас, ви це можете зробити в зручну для вас хвилину зателефонувавши їм, або написати повідомлення. Ми можемо дізнаватися новини в перші ж хвилини, просто зайшовши на певний сайт. Уже зараз сучасна людина за місяць отримує і обробляє стільки інформації, скільки в 17-му столітті – за все життя [1].
Через те, що наш мозок сприймає велику кількість інформації, збільшився ризик виникнення стресу, від того і головні болі, а ще і інформація, яку ми отримуємо не завжди правдива. І через це сучасна людина зіштовхується з багатьма проблемами, такими як, плутанину в правдивості отриманої інформації. Ми не можемо постійно перевіряти істинність отриманих матеріалів, тому що це забирає багато сил і часу.
Якщо раніше для пошуку інформації необхідно було звертатися до друкованих видань, які несли в собі затверджені певними органами матеріали, то зараз же ми просто звертаємося до всесвітньої мережі Інтернет і за допомогою пошукових систем знаходимо потрібну нам інформацію. Але наскільки вона істинна? Чи взагалі ми можемо вірити в правдивість знайденого нами матеріалу? Для освітян, як ні для кого іншого дуже важливо розрізняти істинну інформацію від хибної, і так само навчати своїх учнів цьому. На даний час майже всі учні використовують Інтернет в навчальних цілях і дуже часто можна помітити, що діти використовують інформацію з такого джерела як «Вікіпедія». В надійність цього джерела можна лиш сподіватися, так як це вільна онлайн енциклопедія, що може редагуватися ким завгодно. Для того щоб бути впевненим напевне, потрібно обирати статті з точно вказаним автором датою написання, можливим місцем розміщення цієї статті, або посилання на чітко вказанні джерела.
Google Scholar – це пошукова система і некомерційна бібліометрична база даних, що індексує наукові публікації та наводить дані про їх цитування. Її відмінною рисою є намагання охопити матеріали з усіх регіонів світу та галузей знань [2].
Але ж ми не обмежуємося лише текстовою інформацією. Як щодо фото відео, адже по просторах інтернету одне і теж фото може змінюватися до невпізнаваності. Декілька років назад була видана книжка Європейським центром журналістики під назвою «Посібник із перевірки» (Verification book), в якій зібрано поради від редакторів провідних світових ЗМІ стосовного того, як перевіряти контент від користувачів. У першу чергу йдеться про новини, фотографії і відео, що публікуються в соцмережах. Даний посібник надає нам матеріали про 13 онлайн-інструментів, програм, сервісів, які розкривають медіадані зображення і дозволяють побачити, чи було зображення редаговано, виявити помилки в пошкодженому файлі тощо. Також описується додатковий корисний ресурс WebMii, який шукає посилання з ім’ям людини, дає рейтинг «веб-видимості», за допомогою якого можна встановити фейкові акаунти. Завдяки інструменту кожен може знайти згадування власного імені на іноземних ресурсах [3].
Маючи необмежену кількість інформації потрібно уміти розрізняти фейкову від правдивої, адже дізнавшись неправдиву інформацію, ви ненароком можете передати її комусь іншому і тоді вже саме ви можете стати тим самим фейковим джерелом.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
1. Инфография как инструмент антропотехники [Електронний ресурс] / М. М.Комаров, Н. В. Іванова, В. М. Сафронов, О. Є. Цвєтков // Интернет-журнал «Науковедение» ISSN 2223-5167 – Режим доступу до ресурсу: https://naukovedenie.ru/PDF/163TVN614.pdf.
2. ПОШУКОВА ТА НАУКОМЕТРИЧНА СИСТЕМА ГУГЛ АКАДЕМІЯ (GOOGLE SCHOLAR) [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://dnsgb.com.ua/files/СИСТЕМА%20GOOGLE%20АКАДЕМІЯ.pdf
3. Дорош М. 13 онлайн-інструментів для перевірки контенту [Електронний ресурс] / Марина Дорош. – 2014. – Режим доступу до ресурсу: https://ms.detector.media/mediaprosvita/how_to/13_onlayninstrumentiv_dlya_perevirki_kontentu/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *