Дата зміни інформації:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩО ДО ВИБОРУ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТА ВИВЧЕННЯ ADOBE LIGHTROOM CLASSIC CC

ТРОЯН С.О.

старший викладач
кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Системні вимоги до програмного забезпечення далеко не завжди передають справжні потреби додатку, для якого вони призначені. Нерідко буває так, що на сайті позначені одні рекомендовані вимоги на комп’ютер або ігровий моноблок, хоча по факту вони зовсім інші. Крім того, з виходом нових процесорів, відеокарт і інших комплектуючих, важливо оновлювати системні вимоги, підлаштовуючись під сучасні реалії, чого практично ніхто з видавців не робить.

У цій статті ми розглянемо кілька рекомендацій, саме для додатка Adobe Lightroom Classic CC. Яка модель кожного елемента комплектуючих краще підійде для роботи, який тип жорсткого диску буде оптимальним і якої кількості оперативної пам’яті вистачить для комфортної професійної роботи з Lightroom Classic.

Рекомендації що до вибору процесору (CPU). Навряд чи у когось є сумніви з приводу того, що саме процесор буде відігравати важливу роль серед інших комплектуючих, коли справа стосується фото-редактора. Lightroom, також як і інші продукти компанії Adobe, не ідеально працює з багатоядерними процесорами. Додаткам такого типу куди важливіше частота одного ядра, ніж їх кількість. Поки більшість додатків навчилися працювати з сучасними робочими станціями, які налічують до 64 ядер, умовний Lightroom або Photoshop поки не можуть використати максимум продуктивності з подібних систем.

Таким чином немає сенсу вкладатися в дорогі моделі процесорів з великою кількістю ядер. На ринку є маса гідних кандидатів, які ідеально справляються з однопоточним навантаженням. Про які саме моделі йде мова?

З огляду на те, що професійна обробка фотографій нерідко поєднується і з іншими складними творчими завданнями, очевидно, що на вашому ПК буде стояти не тільки вимогливий до ресурсів Lightroom. Якщо ви хочете підготуватися до навантажень, які будуть надані на нього під час робочого процесу, сміливо вибирайте Ryzen 9 5900X. Відмінна ціна, відповідна реальній потужності.

Для більш високої продуктивності рекомендуємо придивитися до Threadripper 3960X. Ця модель підходить для професійних операторів і фотографів, які нерідко беруть великі обсяги роботи, і використовують свій ПК як робочу станцію.

Рекомендації що до вибору відеокартi GPU. Для додатку Adobe Lightroom Classic графічний процесор не так важливий, як ЦП. Це означає, що найчастіше вам підійде навіть простий дискретний відеочіп, на борту якого від 4х гігабайт відеопам’яті. Інше питання в тому, для чого крім додатка Lightroom ви будете використовувати свій ПК. Відеоігри та навіть відео-редактори більш вимогливі до відеокарти.

Мінімально необхідна відеокарта – це сучасна GTX 1050 Ti. Незважаючи на те, що це відеочіп не найсучаснішого покоління, він чудово справляється з простими завданнями, а також має достатній запас пам’яті для робіт такого типу. Для більш вимогливих до системи завдань, ми радимо RTX 2060. Ця відеокарта дорожче, але і профіту від неї користувач отримає значно більше. Це ідеальне вкладення в майбутній бізнес, пов’язаний з фото і відео-індустрією.

Так як Lightroom Classic не так активно використовує GPU, VRAM, як правило, не є проблемою. Для стандартних моніторів HD або HD +-якості, підійде і 4-6 ГБ відеопам’яті. Якщо ви плануєте займатися обробкою фото і відео в 4К-розширенні, беріть ту модель відеочіпа, який має не менше 8 ГБ відеопам’яті.

Для збільшення кількості відеопам’яті варто використовувати Quadro-лінійку для роботи з Lightroom Classic.

Вимоги до оперативної пам’яті (ОЗП). Робочі системи зараз обладнуються від 16 ГБ оперативної пам’яті, і ми також рекомендуємо використовувати цей обсяг пам’яті. 32 і більше ГБ слід використовувати в тих випадках, коли ваші проекти не обмежуються роботою в Lightroom, але переносяться на Photoshop або інші редактори фото і відео, з якими ви працюєте одночасно. Апгрейд слід провести в тому випадку, якщо є труднощі під час роботи системи. В іншому випадку витрачати кошти на додаткову планку оперативної пам’яті буде зайвою витратою коштів.

Рекомендації що до вибору накопичувачів. Багато фахівців віддають перевагу дводисковій конфігурації, основна перевага яких полягає в надійності роботи системи і швидкої функціональності в ПО.

В якості першого диску, на якому буде стояти операційна система і основні програми, з якими ви працюєте, можна вибрати SSD-накопичувач або NVMe-диск. Другим диском може бути як звичайний твердотільний накопичувач, так і зовнішній жорсткий диск. Ми рекомендуємо використовувати перший варіант, так як він істотно надійніше при роботі з великим об’ємом файлів, що постійно змінюється.

 

Список використаних джерел

  1. Рекомендації по обладнанню для Adobe Lightroom Classic CC [Електронний ресурс] . Інтернет-магазин “Artline” – кращі комп’ютери України..  Режим доступу до ресурсу: https://artline.ua/uk/news/rekomendatsii-po-oborudovaniyu-dlya-adobe-lightroom-classic-cc?fbclid=PAAaa-MnOCeN8dF0-a01r0g9P_n3MBI9BgJ5MI441eLZ9bmU9PibzjVqWv_8A.
  2. Adobe Photoshop Lightroom. (2020, вересень 14). Вікіпедія, . Процитовано 09:28, березень 22, 2021 з https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Adobe_Photoshop_Lightroom&oldid=29513868.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *