Дата зміни інформації:

СТВОРЕННЯ САЙТУ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЯК СПОСІБ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

БОЯРКО І.В.

студент 4 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Ткачук Г.В.

доктор педагогічних наук, доцент

професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

Пошук в мережі Інтернет, на сьогоднішній день, став невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Ми уже звикли, що можливості Інтернету справді неймовірні. Складовою частиною Всесвітньої павутини є веб сторінки, які охоплюють мало чи не всі галузі життя людини. Однією з таких галузей є освітні сайти, що мають на меті ознайомчу, інформаційну цілі тощо.

Інтернет сайт – це відокремлений, логічно завершений елемент мережі Інтернет, створений на основі технології гіперпосилань, що розташовано на сервері, має унікальну адресу, за якою до нього може отримати доступ будь-який користувач мережі Інтернет[1]. Над питанням формування інформаційної компетентності за допомогою вебсайту працювали Хатаєва М.А. та Басманова Е.С.

Сайт навчального закладу – це інформаційний ресурс, який розміщений в глобальній мережі Інтернет, створений з використанням мови гіпетекстової розмітки. Даний сайт може містити достовірну інформацію про відповідний навчальний заклад. Для створення такого веб ресурсу не достатньо знати мову гіпертекстових посилань HTML. Для зручнішого налаштування та створення сайту доцільніше використовувати CMS системи такі як Joomla, ModX або WordPress. Дані системи підтримують візуальне створення публікацій.

WordPress – вільне програмне забезпечення, яке можна використовувати для створення красивого сайту, блогу чи веб-додатку. Вбудована система тем і плагінів у поєднанні з вдалою архітектурою дозволяє конструювати на основі WordPress практично будь-які вебпроекти[2].

При створенні сайту найперше що потрібно:

  • Обрати та зареєструвати доменне ім’я;
  • Придбати хостинг для розміщення даного веб ресурсу[3];

Наступним кроком буде встановлення самої системи WordPress, після чого, потрібно обрати шаблон, який буде використаний для сайту. Далі можна добавляти дописи та сторінки на сайт, оформляти меню, також можна додати віджети на сайт. А щоб сайт відповідав сучасним стандартам можна його візуалізувати за допомогою відповідних плагінів. При створенні сайту не потрібно забувати ще й про адаптивний дизайн, адже багато користувачів інтернет переглядають веб ресурси з допомогою своїх мобільних телефонів. При створенні сайту у WordPress можна обрати вигляд сторінки, щоб розуміти що буде відображатись у того чи іншого користувача через різні пристрої.  Обов’язковим компонентом також є оцінка публікацій та коментарі, що являється зворотнім зв’язком з розробниками ресурсу та може використовуватися для аналітики сайту.

Отже, за допомогою освітніх веб-ресурсів можна суттєво підвищити інформаційну культуру в навчальних закладах, а також і в громаді в цілому. Початком є професійно оформлені вебресурси, на яких можна переглянути діяльність освітнього закладу, нові ідеї та слідкувати за навчальним планом. І потрібно пам’ятати, що світ змінюють люди, а не комп’ютери і все залежить тільки від досвідчених фахівців свого діла.

Список використаних джерел

  1. Поняття та ознаки вебсайту. URL: http://dspace.onua.edu.ua/bitstream/handle/11300/6009/Simonjan%20Ponjattja%20ta%20oznaki%20veb-sajtu.pdf?sequence=1 (дата звернення 04.12.2020).
  2. WordPress. URL: https://uk.wordpress.org (дата звернення 04.12.2020).
  3. Створення сайту за допомогою WordPress. URL: https://wordpress.co.ua/stvoryty-blog-na-wordpress (дата звернення 04.12.2020).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *