Дата зміни інформації:

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ МЕНЮ ОСВІТНЬОГО САЙТУ

ЧЕРНЕГА А.В.

студентка 4 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Ткачук Г.В.

доктор педагогічних наук, доцент,

професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини

На сьогоднішній день веб сайти уже не являються новизною. Практично все, що необхідно можна знайти в мережі Інтернет, а з початком пандемії Covid-19 все більше і більше організацій стати переходити в онлайн режим. Прогрес не залишив в стороні й освітню сферу.

До освітніх сайтів належить все що зв’язано з навчанням: культурно-освітні сайти, сайти для дистанційного навчання, довідкові, тематичні, персональні, портали, засоби спілкування. Вибравши напрям сайту, наступним етапом має бути сформована чітко виражена ціль, призначення даного сайту.

Для створення сайту необхідно сформулювати технічні завдання це: загальна інформація, побажання по дизайну, функціонально-модульна структура та можливо, певні додаткові відомості.

Написання сайту займає багато сил та часу. Для полегшення цієї задачі можна використовувати системи CMS. За допомогою встановлення локального сервера на власний комп’ютер можна розробити, тестувати та налагодити сайт використовуючи систему CMS «Wordpress». Ця система чудова своїм легким застосуванням, вона має безліч шаблонів, не важке встановлення та доступний інтерфейс.

Важливим етапом є розробка дизайну освітнього сайту. Особливість його полягає в максимальній читабельності та доступності інформації, щоб користувачеві було легко і приємно візуально віднаходити на сторінці потрібні дані та це було приємно для сприймання. Основними загальними правилами дизайну сайту мають бути вибір правильних кольорів легких для сприймання, можливе поєднання декількох кольорів, але не більше. Так ще само зі шрифтом поєднання декількох шрифтів, розмірів, кольорів шрифтів. Головне щоб текст був легко читабельним.

Структура сайту – це схема розміщення його основних розділів і сторінок відносно один одного.  Для освітнього сайту важливо, щоб в структурі сайту містився його логотип, що дасть можливість краще запам’ятати сайт, для подальшого його використання. Зазвичай структура таких освітніх сайтів має бути приблизно така Шапку сайту, Банер, Пошук, Меню, Блок з основним контекстом, Блок з додатковою інформацією та Футер. Наповнення цієї структури зазвичай індивідуальна в залежності від призначення сайту. Але буває потреба в мінімальній структурі тоді вона буде сконцентрована на якомусь головному елементі, або складається з однієї 1-колоночної сторінки тощо.

Освіта в нашому житті дуже важлива, тому і створення освітніх сайтів має проходити відповідально та якісно, враховуючи всі деталі та особливості. Щоб сайт приносив користь, і читачам, і розробникам.

Список використаних джерел

  1. Боднар Л. В. Методичні рекомендації щодо створення Інтернет-сайту освітнього закладу Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Одеса, 2019. 52 с. URL: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2567
  2. Ткачук Г. В. Методика використання освітніх веб-ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики: Монографія. Умань: Видавець “Сочінський”, 2011. 171 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *