Дата зміни інформації:

АНАЛІЗ СТРАТЕГІЙ МОБІЛЬНОГО ВЕБ-ДИЗАЙНУ

АЛЕКА Д.О.

студент 4 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Ткачук Г.В.

доктор педагогічних наук, доцент

професор кафедри інформатики і інформаційно- комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет

імені Павла Тичини 

В наш час швидкого поширення набувають мобільні телефони, як універсальні пристрої для роботи з веб-додатками. За даними CISCO,  нинішній рік обіцяє стати символічним для всього Інтернету, так як, саме протягом нього буде згенеровано найбільший обсяг глобального трафіку Всесвітньої павутини за всю її історію – один зеттабайт. У компанії також відзначили, що наступний психологічний рубіж в 2 Збайт виявиться подоланий вже до 2019 року, коли число підключених до Мережі пристроїв буде втричі перевищувати населення Землі, а подушне споживання Інтернету досягне 18 Гбайт на людину проти 6 Гбайт в 2014 році. Таке стрімке збільшення обсягів інформації, що передається експерти пов’язують з бурхливим зростанням популярності мобільних пристроїв. Тому створення веб-сайтів, зручних для мобільних пристроїв, представляє тепер потребу та можливості для бізнесу. Є багато стратегій дизайну. Але ці стратегії будуються на п’яти підходах.

Підходи:

  • Адаптивний веб-дизайн — дизайн веб-сторінок, що забезпечує оптимальне відображення та взаємодію сайту з користувачем незалежно від роздільної здатності та формату пристрою, з якого здійснюється перегляд сторінки.
  • Чуйний веб-дизайн. В його основі лежить використання макета на основі сітки.
  • Витончена деградація (англ.graceful degradation) – це представлення альтернативної функціональності або сповіщення користувача про недоступних йому можливості в якості запобіжних заходів, спрямованих на збереження працездатності продукту.
  • Поступове поліпшення (англ. Progressive enhancement) – це старт з базової функціональності і поступові кроки до збільшення зручності роботи для користувача шляхом тестування підтримки удосконалень перед їх впровадженням.

Іншими словами, «витончена деградація» починає з позиції складності і спускається до обмежених можливостей, в той час як «поступове поліпшення» починає з дуже простого і робочого прикладу і забезпечує постійне розширення для майбутніх вимог. Витончено деградувати – значить дивитися в минуле, а поліпшуватися поступово – значить дивитися в майбутнє.

  • Окремий сайт – це другий веб-сайт компанії, розроблений і використовуваний лише мобільними глядачами. Він має власну URL-адресу, навігацію, структуру сторінки, вміст, дизайн тощо.

Переваги мобільних сайтів над їх повною версією:

  1. Ефективність: Мобільний сайт спеціально розроблений відповідно до можливостей мобільних пристроїв.
  2. Навігація: За своєю природою виділені мобільні сайти орієнтовані на завдання, що допомагає користувачам розраховувати на пошук інформації швидше, ніж на звичайних сайтах.
  3. Особливості: Мобільні пристрої забезпечують ряд технічних можливості, які можуть бути включені в конструкцію. Визначення місцезнаходження, орієнтація пристрою та дотик вже присутній у мобільних веб-браузерах. Окремі мобільні сайти можуть забезпечити більш багатий досвід за допомогою налаштованих інтерфейсів та використання мобільних можливостей таких як геолокація.

Однак є і недоліки пов’язані з мобільними сайтами, серед них:

  1. Оптимізація пошуку: наявність окремих URL-адрес ускладнює обмін посиланнями між користувачами.
  2. Перенаправлення користувачів: потрібно перенаправляти дані з звичайного сайту на мобільний сайт, і навпаки.

Після напливу великої кількості мобільних телефонів з підтримкою браузера, створення веб-сайтів, спеціально оптимізованих для мобільних пристроїв стала основною стратегією розробки веб- дизайну.

Отже, кожна стратегія представляє переваги та обмеження з точки зору вартості та досвіду користувачів, що поряд із ціною повинні бути оцінені при виборі стратегії для розробка мобільного веб-сайту. Окремий сайт має найвищі витрати на впровадження та обслуговування, але це забезпечує його чудову продуктивність. З іншого боку, адаптивний дизайн ділиться перевагами щодо простоти технічного обслуговування та впровадження. Однак, як  чуйний дизайн, може бути обмежений у адаптації досвіду до мобільних веб-сайтів. Порівнюючи досвід користувачів окремий сайт забезпечує повний контроль, надаючи ідеальний дизайн пікселів, і дозволяє створювати оптимізовану навігацію та налаштовувати зміст сайту.

Список використаних джерел:

  1. https://www.researchgate.net/profile/Alex_Cazanas-Gordon/publication/316282399_Strategies_for_Mobile_Web_Design/links/597a239b4585151e35854c32/Strategies-for-Mobile-Web-Design.pdf
  2. https://peredelka.wordpress.com/2011/07/30/graceful-degradation-vs-progressive-enhance/
  3. http://www.dut.edu.ua/ua/news-1-597-2600-globalniy-internet-trafik-mayzhe-dosyag-zettabayt_kafedra-sistemnogo-analizu
  4. https://channel4it.com/publications/Cisco-prognoziruet-trehkratnoe-uvelichenie-IP-trafika-s-2014-po-2019-gg-10962.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *