Дата зміни інформації:

ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ

ВОЛОСАЖИР Д.В.

студентка 3 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Медведєва М.О.

кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Сучасне покоління не уявляє свого життя без різноманітних гаджетів. Вже минув той час, коли дітей сварили за те, що вони не випускають телефон із рук, бо зараз це не просто іграшка, а й повноцінний інструмент для навчання. Особливо в мовах карантину, коли більшість шкіл переходять на дистанційне навчання, різноманітні онлайн-сервіси роблять цей процес доступнішим та цікавішим. Вчителі мають широкий вибір освітніх платформ та сервісів, в яких можна реєструвати класи, проводити повноцінні уроки та оцінювання знань учнів.

Kahoot! – це онлайн-сервіс для створення інтерактивних завдань. Тут ви можете створювати різноманітні тести, опитування та вікторини. Завдання будуть проводитися в формі гри, що сподобається як учням початкових класів, так і дорослим.

Plickers – це дуже проста у використанні програма, за допомогою якої вчитель може миттєво оцінити весь клас. Для цього використовуються QR-коди. Кожна дитина отримує номерну картку з цим кодом. За допомогою камери на телефоні або планшеті вчитель зчитує відповіді учнів. Усі дані зберігаються у звітах.

Mentimeter – сервіс для створення та проведення опитувань. Вчитель у кілька кліків може завантажити на сайт одне чи декілька запитань. Після чого учні отримують посилання з кодом доступу чи можливість сканувати QR-код. Кожен проходить опитування на особистому гаджеті. Важливо зазначити, що цей сервіс не персоніфікований, тобто вчитель не знає, хто з дітей дав правильну відповідь, а хто ні. Отже, його доцільніше використовувати для відстеження динаміки засвоєння учнями знань.

Classtime – це онлайн-помічник викладача, який дозволяє швидко перевірити знання учнів, попрацювати над помилками, залучити їх до колективної роботи та зробити урок більш цікавим та ефективним.

Google Forms – один із найпопулярніших інструментів із широким спектром застосувань. Але на уроках з ним найкраще проводити саме опитування, яке може включати тести з вибором однієї або кількох правильних відповідей, короткої чи розширеної відповіді тощо. Форму можна пов’язати з електронною таблицею Google, і тоді відповіді учнів автоматично зберігатимуться в ній.

EdPuzzle – це онлайн-сервіс, який дозволяє створювати відео, додавати голосові коментарі та завдання з вивченого матеріалу. Перевага цього сервісу полягає в тому, що ви можете використовувати всі готові навчальні відео з YouTube, LearnZillion, KhanAcademy тощо. Викладач також має можливість відстежувати, хто зі студентів уже переглянув відео та як вони впорались із запропонованими завданнями.

Blubbr – надзвичайно веселий інструмент для створення вікторин на основі відеороликів з YouTube. Вчитель показує уривок з відео, після чого дітям пропонуються питання з варіантами відповідей і т.д. Створити подібну вікторину можна за лічені хвилини, але її використання, без сумніву, зробить урок яскравішим та цікавішим.

Мастер-тест – безкоштовний онлайн-сервіс для на створення тестів і проведення тестувань під час освітнього процесу. Його доцільно використовувати для тематичного та контрольного оцінювання знань. Всі створені тести зберігаються у вашому особистому профілі. Там ви зможете відредагувати їх в будь-який час та переглянути відповіді учнів.

LearningApps.org – онлайн-сервіс для створення інтерактивних вправ. У ньому ви можете розробити різноманітні завдання з різних предметів для виконання на інтерактивній дошці в класі, вдома на особистих гаджетах тощо. Такі завдання будуть однаково цікавими і для дітей, і для дорослих.

ONLINE TEST PAD – безкоштовний багатофункціональний онлайн-сервіс для проведення уроків та тестування через Інтернет. Дуже легко створювати різні типи завдань та структурувати їх у теки. Крім того, на сайті представлена база багатьох уже реалізованих ідей.

QUIZIZZ – це всесвітньо відомий сервіс, що забезпечує дистанційне навчання учнів через створення поточних, контрольних та домашніх завдань у форматі вікторин та тестів. Сайт містить величезну кількість готових завдань з найрізноманітніших дисциплін та галузей, але викладач може створювати нові вікторини та публікувати їх у своєму профілі. Завдання класу надаються в режимі реального часу і викладач має можливість контролювати результати кожного учня, формувати звітні дані.

Список використаних джерел

  1. Підготовка інтерактивних вправ для уроку інформатики в середовищі LearningApps. Блог інформатика. URL: https://metodistzp.jimdofree.com/2016-2017/середовище-learningapps/ (дата звернення: 12.03.2021).
  2. 6 онлайн-інструментів для створення тестових завдань. На Урок. URL: https://naurok.com.ua/post/6-onlayn-instrumentiv-dlya-stvorennya-testovih-zavdan (дата звернення: 12.03.2021).
  3. Kahoot! – онлайн-сервіс для створення вікторин, дидактичних ігор і тестів. Педрада. URL: https://www.pedrada.com.ua/news/276-kahoot-onlajjn-servis-dlja-stvorennja-viktorin-didaktichnikh-igor-i-testiv (дата звернення: 12.03.2021).
  4. 10 онлайн-ресурсів, що знадобляться на уроках. НУШ. URL: https://nus.org.ua/articles/10-onlajn-resursiv-shho-znadoblyatsya-na-urokah/ (дата звернення: 12.03.2021).
  5. Онлайн-ресурси для навчання дітей під час карантину. Спеціалізована школа №197 ім. Дмитра Луценка. URL: http://www.school197.net.ua/distancijna-osvita/do/ (дата звернення: 12.03.2021).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *