Дата зміни інформації:

ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ШКІЛЬНОГО ТУРИСТИЧНОГО САЙТУ ЗАСОБАМИ WORDPRESS

ОСІПЕНКО В.Ю.

студент 4 курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Ткачук Г.В.

доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікативних технологій

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

У сучасному світі інформаційні технології дедалі глибше проникає у всі сфери життя, і набуває значну роль в освітньому процесі: навчанні, виховному процесі та гуртковій роботі. Нині багато шкільних гуртків мають свій власний сайт, на якому вони описують свою діяльність і за допомогою якого здійснюється зацікавлення учнів, до активного та творчого способу життя.

Проблему створення освітніх сайтів вивчали багато дослідників, серед яких доцільно відмітити роботи Ткачук Г.В., Пилипчук О.А., Ю. Муревич, Хорошевського О. І., Кузнецової Т.В. та інших.

Для розробки сайтів є багато систем керування вмістом: Moodle, MaxSite CMS, Drupal, Joomla, ATutor, OLAT, Interact, Docebo, одна із них і є WordPress.

WordPress – вільне програмне забезпечення, яке можна використовувати для створення та подальшого адміністрування сайту, блогу чи вебзастосунку [1].

Під час створення сайту потрібно враховувати особливості тематики й те для чого він створюється. Тому під час створення туристичного сайту потрібно знати його особливості.

Існує ряд правил, яких необхідно дотримуватися, при створенні туристичного сайту :

  • Привабливий і зрозумілий дизайн;
  • Зручний функціонал;
  • Орієнтованість на потреби потенційних клієнтів;
  • Стабільність функціонування;
  • Максимум інформації;
  • Якісний сервіс;
  • Контент [2].

Під час розробки сайту перше що потрібно зробити це вибрати «Тему». Для того, щоб спростити цей процес можна використовувати фільтри за допомогою яких можна налаштувати кольорову гамму, кількість колонок, налаштування фону, тематику сайту та інші особливості теми. Важливо пам’ятати проте, що коли сайт уже готовий або частково наповнений, при зміні «Теми» можуть виникнути проблеми зі структурою та дизайном сайту.

При розробці сайту важливим елементом є головне меню. У ньому доцільно розмістити посилання на сторінки які будуть мати інформаційний зміст про діяльність та контакти: новини, робота закладу, досягнення, фотоальбоми, відео та контакти.

 Для додавання корисних надбудов, яких немає у стандартних функціях WordPress, потрібно встановлювати плагіни. Відповідно до тематики сайту можуть бути корисними плагіни: для відображення прогнозу погоди, розміщення карт, слайдерів.

Для відображення прогнозу погоди зручний у встановлені та використані є плагін «Location Weather». Після встановлення його можна знайти у розділі «Віджити». У його налаштуванні необхідно лише вказати населений пункт у якому буде показуватись погода.

 Популярним та корисним є пагін «WP Google Maps», для розміщення карти. Його можна використати у в кладці «контакти», щоб вказати місце знаходження гуртка або місця які відвідали учасники гуртка.

Ще також є цікавим плагін для додавання слайдерів «Slider by 10Web», він має багато різноманітних налаштувань, які зробить головну сторінку та фотоальбоми набагато цікавішими.

Отже, під час розробки сайту є багато особливостей які необхідно враховувати. Необхідно враховувати те що дизайн привабливий і зрозумілий, інформаційне наповнення сайту відповідало тематиці. Також необхідно над додатковими елементами сайту, які допоможуть розкрити сутність сайту.

Список використаних джерел

  1. WordPress [Офіційний сайт] URL: https://uk.wordpress.org/
  2. Створення туристичного сайту URL: https://apri-code.com/uk/uslugi/razrabotka-saitov/sozdanie-turisticheskogo-saita/
  3. Стеценко Г. В. Проектування та використання освітніх веб-ресурсів майбутніми учителями інформатики. Науковий часопис НПУ імені М.П.Драгоманова. Серія №2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання: Збірник наукових праць /Педрада. – К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2008. №6(13). С.53-58.
  4. Стеценко Г. В. Методика створення веб-сайту при вивченні Інтернет-технологій у школі. Збірник наукових праць УДПУ: Спец.випуск Київ: Міленіум, 2005. С.85-91.
  5. Стеценко Г. В. Про деякі аспекти використання освітніх веб-ресурсів у процесі підготовки майбутніх учителів інформатики. Науковий часопис НПУ імені М.П.Драгоманова. Серія №2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання: Збірник наукових праць, 2009. №7. С.218-221.
  6. Пилипчук О.А. Порівняння найпопулярніших CMS для створення освітнього інтернет-сайту URL: http://eprints.zu.edu.ua/21107/1/PylypchukAPSI2016.pdf
  7. Ю. Муревич Створення персонального освітнього сайту засобами GOOGLE SITES URL: http://eztuir.ztu.edu.ua/bitstream/handle/123456789/5345/23.pdf?sequence=1
  8. Хорошевський О. І. Метод управління проектуванням освітніх сайтів на базі систем управління вмістом / О. І. Хорошевський // АСУ и приборы автоматики. – 2018. – № 175. – С. 60-64.

One Reply to “ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ШКІЛЬНОГО ТУРИСТИЧНОГО САЙТУ ЗАСОБАМИ WORDPRESS”

  1. Щиро Вам дякую за таку цікаву доповідь, Володимире. Інформація є дійсно дуже актуальною, зважаючи на обставини, які існують в наш час, та дуже корисною. Я почерпав для себе хорошу кількість прекрасної інформації.
    Ще раз дякую Вам за доповідь) Це було чудово :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *