Дата зміни інформації:

ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТФОРМИ GOOGLE CLASSROOM, СТУДЕНТАМИ КВНЗ «УМАНСЬКИЙ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА»

БАЗИЛЕВСЬКА С.О., ТЕРЕЩУК З.В.

студентки 4 курсу, відділення дошкільної і початкової освіти

Науковий керівник: Шимкова Ю.М.

викладач вищої кваліфікаційної категорії 

Комунального вищого навчального закладу

«Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка»

12 березня 2020 року вся Україна перейшла на карантин, аби не допустити поширення коронавірусної інфекції. Тисячі студентів та учнів були переведені на дистанційну форму навчання.

Дистанцiйне навчання – це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв на рiзних етапах навчання i самостiйну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi [1].

В Комунальному вищому навчальному закладі «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка» дистанційне навчання відбувалося за допомогою пакета хмарних сервісів Google Suite for Education.

G Suite for Education – це набір додатків, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom [2].

Для усіх студентів та викладачів коледжу було створено корпоративні аккаунти.

 Корпоративний акаунт надає значно більше переваг під час використання хмарних сервісів, а саме:

  • Google Drive – необмежене хмарне файлове сховище для зберігання та одночасного доступу до файлів.
  • Google Docs, Sheets, Slides, Forms – для створення та редагування файлів в хмарному сховищі під час співпраці з іншими користувачами в режимі реального часу.
  • Gmail – для листування.
  • Google Meet – для проведення відео-конференцій.

В середовищі Google Classroom, викладачами, для кожної групи, створено навчальні дисципліни. До кожної дисципліни було доєднано навчальні матеріали: лекції та презентації, що зберігаються на Google Drive; відео, завантажене з YouTube; тестування, створене за допомогою Google Form. Кожна дисципліна має своє посилання для відеоконференції в Google Meet, за допомогою якої, студенти та викладачі можуть провести заняття в он-лайн режимі.

Зручність використання платформи Classroom, полягає в тому, що цей додаток можна встановити на смартфон або планшет і використовувати у будь-якому зручному місці (під час подорожі, на свіжому повітрі).

Список використаних джерел:

  1. Дистанційна освіта. [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу: http://vnz.org.ua/dystantsijna-osvita/pro.
  2. Google Workspace for Education. [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу: https://support.google.com/a/answer/7370133?hl= ru&ref_topic= 3035696

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *