Дата зміни інформації:

КРОСПЛАТФОРМЕНИЙ ДОДАТОК З ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ ВИТРАТ

ЗАЛОЗНИЙ А.В.

студент 1 курсу магістратури, факультету інформатики

Науковий керівник: Майданюк І.В.

кандидат технічних наук

Національний педагогічний університет

імені М.П. Драгоманова

Вступ. На сьогоднішній день існує багато торгових точок, таких як магазини або супермаркети, які надають однакові послуги або продукцію за доволі різними цінами, велике різноманіття акційних пропозицій та знижок, що дозволяють досить добре зекономити, якщо брати їх до уваги. В той же час, такий фактор як повсюдне використання платіжних карток для безготівкового розрахунку приводить до складнощів у контролі за власними витратами. Існує необхідність у веб-додатку, який допоможе покращити планування своїх витрат на деякий проміжок часу (рік, місяць, тиждень). Маючи деталізацію та статистику фактичних витрат за певний проміжок часу, кожна людина, що має смартфон або комп’ютер, спираючись на дані, що були внесені у додаток, зможе вирішити питання – які групи товарів і в якому саме супермаркеті вигідніше купувати, доцільно купувати зараз — чи краще дочекатися знижок.

Постановка задачі. Практично у кожної людини є смартфон або комп’ютер, тому дуже зручно буде мати певний програмний продукт, за допомогою якого можна:

  1. Визначити мінімальні ціни для окремого товару та точки продажу де на цей товар найнижчі ціни.
  2. Оцінювати кількість витрат за окремими категоріями товарів за певний період.
  3. Оцінювати кількість середньодобових / середньомісячних / середньотижневих витрат в цілому.
  4. Визначити середньомісячні / середньорічні ціни для окремого товару, оцінити ступінь його подорожчання / здешевлення, що дає певну можливість прогнозування ціни на майбутнє.

Задля цього було вирішено розробити кросплатформений додаток для оцінювання доходів та витрат користувачами. Він був розроблений за допомогою HTML спеціально для веб-браузерів, аби було можливо користуватися додатком з різноманітних платформ, таких як Windows, Linux, Android, iOS, адже сьогодні вже складно уявити собі людей, які не користувалися б комп’ютером або смартфоном.

Мета роботи. Мета дослідження полягає в розробці веб-додатку для контролю та обліку доходів та витрат та огляду методів розробки веб-додатків на різні платформи за допомогою HTML.

Основна частина.  Для розробки програмного додатку було обрано мову гіпертекстової розмітки HTML5. Основними перевагами HTML5 є його безкоштовність, простота у використанні, можливість використання CSS для налаштування візуальної частини додатку. Також, концепція додатку передбачає роботу з веб-орієнтованими базами даних. HTML5 надає можливість працювати з базами даних, в тому числі засобами виконання запитів SQL.

Веб-додаток написаний на HTML5 з використанням SQL та CSS. HTML (англ. HyperText Markup Language — мова розмітки гіпертексту) — це мова тегів, засобами якої здійснюється розмітка веб-сторінок для мережі Інтернет. Браузери отримують HTML-документи з веб-сервера або з локального носія даних й передають документи в мультимедійні веб-сторінки. HTML описує структуру веб-сторінки семантично і включені сигнали для зовнішнього вигляду документа.

Створений веб-додаток надає наступні можливості:

  • Зберігати суми витрат по чеку;
  • Класифікувати витрати по категоріям;
  • Переглядати витрати за різними проміжками часу;
  • Зберігати різні категорії доходів;
  • Редагувати доходи та витрати;
  • Проводити пошук товарів та послуг у базі;
  • Порівнювати ціни на однаковий продукт у різних торгових точках;
  • Визначати найнижчі / найвищі / середні ціни на окремий продукт за період;
  • Визначати фактичну кількість окремого продукту, що була придбана за період.

Висновки. Результатом роботи є розроблений веб-додаток для обліку доходів та витрат, який надає змогу користувачам керувати своїми доходами та витратами більш ефективно. Даний програмний засіб може бути як заархівований до apk або ipa файлу, так і розповсюджений через браузер.

Список використаних джерел

  1. Гарсиа-Молина Г. Системы баз данных. Полный курс / Г. ГарсиаМолина, Дж. Ульман, Дж. Уидом. – М.: «Вильямс», 2003. – 1088 с.
  2. Htmlbook.ru [Електронний ресурс]. Режим доступу: http:///
  3. Ульман Л. MySQL / Лари Ульман. – СПб.: Питер, 2004. – 352 с.
  4. Самоучитель CSS [Електронний ресурс]. Режим доступу: http:///samcss
  5. Дебольт HTML и CSS. Совместное использование / Дебольт, Вирджиния. – М.: НТ Пресс, 2013. – 512 c

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *