Дата зміни інформації:

ХМАРНІ СЕРВІСИ В ОСВІТІ – ЦЕ ПОКРАЩЕННЯ СПІВПРАЦІ МІЖ ВИКЛАДАЧЕМ ТА СТУДЕНТОМ

НЕЙМАН М.О.

студент 3 курсу, факультету «Транспортні технології»

Науковий керівник: Кохан І.Р.

викладач першої категорії

Харківський державний автомобільно-дорожній коледж

Щоб бути сучасним і бажаним  на ринку праці, необхідно  орієнтуватися і розумітися на багатьох новинках. Зараз неможливо уявити людину, яка б не користувалася комп’ютером, ноутбуком, планшетом або смартфоном. Мотивами  для особистої модернізації викладача та студента повинно стати бажання освоїти та оволодіти новими методами навчання для підвищення своїх знань в інформаційно-комунікаційних технологіях та розвитку заради себе з метою підвищення цифрової грамотності.

Одним із чинників розвитку творчого потенціалу та життєвої компетенції студентів через використання інформаційно-комунікаційних технологій є хмарна освіта.

З поширенням мережі Internet технології опрацювання інформації зазнали великих змін. Ще зовсім недавно комп’ютер без установленого набору програмного забезпечення був звичайною купою металобрухту. Нині, з появою хмарних технологій, звичайний мобільний телефон який має можливість виходу в глобальну мережу допоможе забезпечити комунікацію даних для великої кількості незалежних користувачів.

Хмара — це деякий центр, сервер, або їх мережа, де зберігаються дані та програми, що з’єднуются з користувачами через Інтернет.

Хмарні технології дозволяють споживачам використовувати програми без установки і доступу до особистих файлів з будь-якого комп’ютера, що має доступ в Інтернет.

Хмарні технології – це такі технології обробки даних, у яких комп’ютерні ресурси надаються інтернет-користувачу як онлайн-сервіси. Останнім часом застосування хмарних технологій зростає швидкими темпами, завдяки цьому освіта стає більш доступніша, адже, вчитися можна скрізь: як у приміщенні так і на відкритій місцевості.

Найпоширеніші хмарними сервісами є: google Диск надає 15 ГБ (разом з поштою) місця на своєму диску; dropbox – 2 ГБ (безкоштовно можна збільшувати до 16 ГБ); яндекс Диск безкоштовно надає 10 ГБ, які можна збільшувати до 20 ГБ; mega – надає безкоштовно 50 ГБ дискового простору; office 365 – це хмарний сервіс, який забезпечує спільну роботу співробітників компанії або організації, надає безкоштовно 5 ГБ дискового простору на OneDrive.

Отже, хмарні сервіси є повноцінним навчальним інструментом, які дозволяють навчальному закладу створити власний онлайн-простір та формувати особисте освітнє середовище студентів та викладачів максимально ефективно. Постійне використання нових засобів для навчання надає можливість не стояти на одному місці, привчає до нового стилю поведінки, легкому вирішенню будь-яких ситуацій. Таке навчання допомагає зробити навчальний процес відкритим і доступним для всіх.

Хмарні технології – це не тільки майбутнє, багато в чому це вже і сьогодення.

Список використаних джерел

  1. Сейдаметова З.С., Аблялимова Е.І., Меджитова Л.М. Хмарні технології в освіті. Сімферополь: Диайпи, 2012. 204 с.
  2. Рамський Ю. С. Зміни в професійній діяльності вчителя в епоху інформатизації освіти [Електронний ресурс] / Ю. С. Рамський // Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія №2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання : зб. наукових праць / редрада. — К. : НПУ імені М. П. Драгоманова, 2007. — № 5 (12). — С. 10–13. — Режим доступу : http://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/1311.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *