Дата зміни інформації:

ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТУВАННЯ ЗАСОБАМИ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СТРОКОВА М.А.

студентка І курсу, факультету фізики, математики та інформатики

Науковий керівник: Медведєва М.О.

кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Педагогічна оцінка є важливим критерієм в учнівському ставленні до навчання. Застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) є ефективним засобом проведення оцінювання знань учнів, також вони сприяють підвищенню продуктивності учня на уроці. Тому, актуальність  оцінювання учнів засобами ІКТ є незаперечною та досить розвиненою в наш час.

Застосуванню хмарних технологій в навчанні, на нашу думку, найбільш всього посприяла пандемія та карантин. Освітяни були змушені шукати різноманітні варіанти проведення уроків в дистанційному режимі, і під час пошуку, вони відкрили для себе дуже багато засобів та програм для проведення занять і оцінювання учнів, зокрема в тестовій формі.

Без тестів сьогодні не обходиться жоден освітянин, будь то шкільний учитель чи професор багатотисячного онлайн-курсу. Вибір варіанту з декількох – не єдина можливість: в запитання можна вставляти картинки і відео, змінювати формати завдання майже до нескінченості. Тестування є одним з ефективних способів оцінювання учня. Воно не потребує особливої уваги до кожного учня й його можна проводити масово. Тому, існує безліч сайтів та платформ для перевірки знань учнів, на яких можна здійснити тестовий контроль.

Спираючись на досвід роботи науково-педагогічних працівників, можна зробити такий висновок, що самими ефективними платформами для проведення тестування є Google форми, Kahoot! та Quizizz.

Одним з найпопулярніших засобів перевірки знань засобами хмарних технологій є Google форми. Google форми – частина офісного інструментарію Google додатків. Мабуть, це один з найшвидших і простих способів створити своє опитування або тест. Одержаний тест можна відправити студентам по електронній пошті або вбудувати на свій сайт за допомогою спеціального коду. Для прискорення роботи рекомендуємо додати плагін Flubaroo – він автоматично перевіряє відповіді учнів і ставить оцінки за заданими критеріями. Форми абсолютно безкоштовні – для використання ресурсу потрібно тільки мати акаунт Google [1].

Ще один популярний сервіс для створення тестових завдань – Kahoot! (рис. 1). Це інтерактивна навчальна платформа, яка дозволяє проводити зрізи знань, тестування, опитування, а також виклад нового матеріалу з будь-якої дисципліни в ігровій формі. Розрахована на різні вікові категорії – від молодшого шкільного віку до дорослих. Сайт містить багато готових тестів англійською мовою. Учитель може створювати власні завдання за допомогою шаблонів Kahoot! в форматі тесту. До питань можна додавати фото, малюнки, графіку і відео. Платформа дозволяє будь-яке опитування або контрольну організувати у вигляді змагання. Для цього сайт має режим бонусів для учнів за швидкі відповіді. Існує платний тариф, який пропонує розширене використання функціональних можливостей сайту [2].

Рис. 1. Головна сторінка Kahoot!

Quizizz – це сервіс для створення вікторин: викладач створює вікторину на своєму комп’ютері, а студенти беруть участь в ній за допомогою своїх мобільних ґаджетів. Вікторина може бути проведена в дистанційному режимі, коли студенти не знаходяться в одному класі. Також викладач має повну картину успішності в таблиці Excel [3].

Рис. 2. Головна сторінка Quizizz

Дані платформи зроблять освітній процес ще цікавішим, а підготовка до проведення тестування не займе багато часу. Вони є дуже простими у взаємодії з користувачем, що й привертає дуже велику увагу до цих сервісів.

Список використаних джерел

  1. Сім платформ для створення тестів URL: https://ru.osvita.ua/school/method/technol/45747/ (дата звернення: 09.02.2021).
  2. Kahoot! URL: https://buki.com.ua/ru/news/7-servisiv-dlya-stvorennya-navchalnykh-testiv-ta-zavdan-onlayn/  (дата звернення: 09.02.2021).
  3. «Топ 10 ресурсів для самостійної розробки онлайн-тестів або анкетувань» URL: https://kultart.lnu.edu.ua/news/top-10-resursiv-dlya-samostiynoyi-rozrobky-onlayn-testiv-abo-anketuvannya (дата звернення: 09.02.2021).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Введіть цифри, що зображені у квадратах *