ВІДБУЛАСЯ ХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ

22-23 квітня 2021 року  на факультеті фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася ХІІ Всеукраїнська студентська наукова Інтернет-конференція «Сучасні інформаційні технології в освіті і науці», організована кафедрою інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій.

Співорганізаторами Інтернет-конференції виступили: Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Київський національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Державний університет «Житомирська політехніка», ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

Мета проведення конференції: залучати до наукової діяльності якнайбільше талановитої молоді; надати можливість студентам опублікувати результати своїх досліджень та отримати навички оформлення наукової продукції; проаналізувати педагогічні та психологічні аспекти розвитку навчання за допомогою інформаційних технологій; обговорити проблеми використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках; розглянути питання захисту інформації та використання хмарних і мобільних сервісів в освітньому процесі.

Тематика конференції охоплювала такі питання:

• методологія і теорія використання ІКТ в освіті,
  • ІКТ і засоби навчання у закладах загальної середньої освіти,
  • використання вільного програмного забезпечення в освітньому процесі,
  • використання хмарних та мобільних технологій в освітньому процесі.

Обговорення матеріалів конференції відбувалося на сайті кафедри інформатики і ІКТ https://informatika.udpu.edu.ua/ та онлайн-зустрічі за допомогою платформи Google Meet.

На урочистому відкритті Інтернет-конференції до учасників та їх наукових керівників звернулася завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій, кандидат педагогічних наук, доцент Марія Медведєва, яка оголосила мету та доцільність проведення конференції, розповіла про географію учасників із різних закладів освіти України.

Надзвичайно цікавими були доповіді учасників конференції, які викликали інтерес у слухачів та жваве обговорення:

• «Організація тестування в Google Classroom» – Роксолана Мельник;
  • «Хмарні сервіси в освіті – це покращення співпраці між викладачем та студентом» – Микита Нейман;
  • «Organization of video classes using conference boards» – Яна Кохно;
  • «Саморозвиток учнівської молоді засобами ІКТ» – Віталій Кульчицький;
  • «Використання веборієнтованих технологій  в закладах освіти» – Володимир Бойко;
  • «Моделювання і розгортання Wi-Fi мережі» – Ілля Заречанський;
  • «Tinkercad у навчанні школярів» – Світлана Дзяловська;
  • «Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) та їх роль в освітньому процесі» – Іванна Ролюк;
  • «Використання мобільних додатків під час вивчення програмування» – Юлія Зінченко;
  • «Використання хмарних та мобільних технологій в навчанні» – Наталія Ніколайчук;
  • «Проведення тестування засобами хмарних технологій» – Марина Строкова;
  • «Особливості створення шкільного туристичного сайту засобами WordPress» – Володимир Осіпенко;
  • «Використання технології Wi-Fi 6 для організації освітнього процесу» – Роман Діденко;
  • «Крос-платформний мобільний додаток для обміну повідомленнями» – Олександра Халімон;
  • «Деякі аспекти застосування технології PWA» – Дмитро Парило;
  • «Використання блог-технології для документообігу навчального закладу» – Надія Гроховська.

На завершення конференції доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри інформатики і ІКТ  Галина Ткачук висловила подяку всім, хто доєднався до презентацій своїх досліджень та до дискусій, а також побажала учасникам не зупинятися на досягнутому і продовжувати свої наукові розвідки.

Онлайн-засідання під керівництвом викладача-стажиста кафедри інформатики і ІКТ Інни Криворучко пройшло у дружній, позитивній атмосфері.

Електронний збірник матеріалів, програма та сертифікати учасників буде розіслано 07 травня 2021 року.

Дякуємо учасникам та їх науковим керівникам за змістовні доповіді, бажаємо міцного здоров’я та високих здобутків в науковій діяльності.