4 жовтня 1965 року народився Євген Валентинович Касперський

Один із провідних світових спеціалістів у сфері інформаційної безпеки. Один із засновників, основний власник та голова «Лабораторії Касперського» — міжнародної компанії, що займається розробкою рішень для забезпечення ІТ-безпеки, яка має більше 30 регіональних офісів та веде бізнес у 200 країнах.

Msc2012_20120205_144_Kaspersky_Kai_Moerk

Ще в школі Євгеній Касперський займався поглибленим вивченням математики у рамках спецкурсу, організованого Московським фізико-технічним інститутом. Після перемоги у математичній олімпіаді був зарахований до школи ім. Колмогорова (спеціалізовану школу-інтернат фізико-математичного профілю при Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова), де продовжив поглиблене вивчення фізики та математики. У 1987 році Євгеній Касперський закінчив математичний факультет Вищої школи КДБ (з 1992 року перейменована в Інститут криптографії, зв’язку та інформатики Академії ФСБ) у Москві, де вивчав математику, криптографію та комп’ютерні технології, і отримав спеціальність «інженер-математик». У 1987 році Євгеній Касперський пішов працювати у багатопрофільний науково-дослідний інститут при Міністерстві оборони СРСР. Саме тут він почав вивчати комп’ютерні віруси — після того, як у 1989 році зіткнувся із вірусом Cascade. Проаналізувавши код вірусу, Євгеній розробив спеціальну утиліту для його лікування і зацікавився даною тематикою. У 1991 році Євгеній Касперський почав працювати у Центрі інформаційних технологій КАМІ, де очолив невелику групу спеціалістів, які займалися розробкою антивірусних рішень. У листопаді 1992 року група випустила свій перший повноцінний продукт — AVP 1.0. У 1994 році він переміг у порівняльному тестуванні, проведеному тестовою лабораторією Гамбурзького університету. Це забезпечило продукту міжнародну популярність, і розробники почали видавати ліцензії на свої технології зарубіжним ІТ-компаніям. У 1997 році Євгеній Касперський і його колеги вирішили створити власну компанію, виступаючи у якості співзасновників «Лабораторії Касперського». Євгеній не хотів, щоб у назві компанії фігурувало його прізвище, але його переконала Наталя Касперська — дружина Євгенія на той момент, яка також була одна із співзасновників Лабораторії. У листопаді 2000 року продукт AVP було перейменовано на Антивірус Касперського. Євгеній Касперський керував антивірусними дослідженнями в компанії із дня її заснування і до 2007 року, коли він зайняв посаду генерального директора «Лабораторії Касперського». Сьогодні Євгеній Касперський займається, насамперед, стратегічним управлінням компанією. Також він є ключовим спікером «Лабораторії Касперського», у зв’язку з чим часто виступає на великих конференціях та галузевих виставках, дає інтерв’ю міжнародним ЗМІ, бере участь у нарадах на державному та міжнародному рівні, також у партнерських конференціях. У новій штаб-квартирі «Лабораторії Касперського» на Ленінградському шосе у Москві робочий кабінет Євгенія Касперського знаходиться на одному поверсі із ведучими розробниками і аналітиками компанії, поруч із Глобальним центром досліджень «Лабораторії Касперського» (GReAT). Євгеній і сьогодні залишається технічним спеціалістом, який вільно почувається у товаристві експертів компанії та розуміє специфіку їхньої роботи. Євгеній є співавтором кількох патентів у сфері інформаційної безпеки, у тому числі, патенту на обмежувально-атрибутну систему безпеки, яка контролює взаємодію компонентів ПО. Цей патент видано на технологію, що лежить в основі безпечної операційної системи, яку на даний момент розробляє «Лабораторія Касперського».